Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Julia Tymoszenko wyjedzie na leczenie?

0
Podziel się:

Aby to było możliwe, specjalna grupa robocza musi przygotować ustawę.

Ukraina: Julia Tymoszenko wyjedzie na leczenie?
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Ostatnie przygotowania do nadzwyczajnego posiedzenia ukraińskiego parlamentu. Specjalna grupa robocza będzie dziś kontynuować przygotowanie ustawy, która ma pozwolić Julii Tymoszenko na wyjazd na leczenie do Niemiec.

W czasie dzisiejszego posiedzenia członkowie grupy roboczej ustalili, że nowa ustawa będzie wprowadzać zmiany do kodeksu karnego. Zgodę na leczenie za granicą będzie wydawać sąd. Nie będą mogli z takiej możliwości korzystać skazani za ciężkie przestępstwa związane z użyciem siły.

Grupa robocza ma tylko 1 dzień na przygotowanie odpowiedniej ustawy. Musi ona być przyjęta w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Najwyższej. Jeszcze tego samego dnia wieczorem misja Parlamentu Europejskiego na Ukrainie, czyli Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski, mają przedstawić raport, który będzie podstawą decyzji dotyczącej tego, czy Bruksela podpisze z Kijowem pod koniec listopada umowę stowarzyszeniową czy nie.

Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski przyjeżdżają dziś na Ukrainę, jednak plan ich wizyty nie jest znany. Niewykluczone, że będą obserwowali nadzwyczajne posiedzenie ukraińskiego parlamentu w środę.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina bliżej spełnienia wymogów UE? Premier Ukrainy Mykoła Azarow spotkał się z wysłannikami Parlamentu Europejskiego: Aleksandrem Kwaśniewskim i Patem Coksem.
Ukraina w UE? Rosja proponuje alternatywę Najpierw kij, teraz marchewka. Rosja proponuje Ukrainie wspólne, wielomiliardowe projekty gospodarcze. Jest jednak warunek - Kijów nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Cox i Kwaśniewski nic nie wskórali _ Trudno, jest trudno _ - tak były prezydent Polski skomentował swoje rozmowy na temat uwolnienia Julii Tymoszenko.
Julia Tymoszenko pozostanie w więzieniu? Zdaniem cytowanego przez dziennik _ Wiesti _ politologa Wadyma Karasiowa władze chcą pokazać, że Tymoszenko może opuścić Ukrainę tylko na ich warunkach, a nie opozycji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)