Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Janukowycz ogłosił czwartek dniem żałoby narodowej

0
Podziel się:

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ogłosił czwartek dniem żałoby narodowej w
związku z ofiarami śmiertelnymi trwających w Kijowie starć między przeciwnikami władz a siłami MSW.
Dekret w tej sprawie opublikowano w środę na prezydenckiej stronie internetowej.

Ukraina: Janukowycz ogłosił czwartek dniem żałoby narodowej
(kmu.gov.ua)
bESVrvZx

Prezydent podjął taką decyzję w związku z ofiarami śmiertelnymi trwających w Kijowie starć między przeciwnikami władz a siłami MSW. Dekret w tej sprawie opublikowano na prezydenckiej stronie internetowej.

Żałoba będzie obowiązywała na terytorium całego państwa. Prezydent nakazał opuszczenie flag narodowych do połowy masztów, oraz odwołanie imprez rozrywkowych i sportowych. Według ukraińskiego ministerstwa zdrowia do środy rano w wyniku trwających od godzin porannych we wtorek zamieszek antyrządowych w Kijowie śmierć poniosło 25 osób.

P.o. minister obrony Ukrainy Pawło Łebiediew potwierdził, że wydał rozkaz skierowania do Kijowa brygady wojsk powietrzno-desantowych z Dniepropietrowska na wschodzie kraju. Jej zadaniem będzie ochrona znajdujących się w stolicy składów broni. _ Tak, wydałem taki rozkaz dla wzmocnienia ochrony baz, w których przetrzymywany jest sprzęt bojowy, oraz składów amunicji _ - oświadczył Łebiediew w rozmowie z portalem Lb.ua.

bESVrvZz

Pytany, czy wojsko nie użyje broni wobec cywili minister odpowiedział: _ Proszę czytać konstytucję Ukrainy _. Wcześniej wiadomość o wysłaniu do Kijowa 500-osobowej, 25. dniepropietrowskiej brygady powietrzno-desantowej przekazał na Facebooku opozycjonista i b. minister obrony Anatolij Hrycenko. Informował on także o rozkazie skierowania do stolicy pułku kawalerii powietrznej z Mikołajowa.

bESVrwaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)