Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Bronisław Komorowski zapewnił o wsparciu Ołeksandra Turczynowa

0
Podziel się:

W opinii prezydenta ostatnie wydarzenia stanowią zagrożenia dla stabilności w całym regionie.

Ukraina: Bronisław Komorowski zapewnił o wsparciu Ołeksandra Turczynowa
(Patryk Ptak/REPORTER)

Jak powiedział prezydencki minister Jaromir Sokołowski, rozmowa z ukraińskim przywódcą dotyczyła sytuacji na Krymie. Prezydent zapewnił Ołeksandra Turczynowa o polskim wsparciu i solidarności z Ukrainą w obliczu rosnącej presji rosyjskiej na Krymie.

Bronisław Komorowski potępił próby destabilizacji sytuacji politycznej w kraju i wyraził jednoznaczne wsparcie dla ukraińskich starań o utrzymanie integralności terytorialnej - poinformował prezydencki minister.

W opinii prezydenta ostatnie wydarzenia stanowią zagrożenia dla stabilności w całym regionie. Prezydent Komorowski wyraził również uznanie dla powściągliwości ukraińskich władz nie dających się sprowokować do konfrontacji zbrojnej na Krymie - zaznaczył Jaromir Sokołowski.

Ołeksandr Turczynow podziękował Polsce za wsparcie okazywane Ukrainie i pomoc deklarowaną nowym władzom w Kijowie. Prezydent Komorowski zaproponował wznowienie współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Sekreteriatem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Propozycja została przyjęta.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielotysięczne manifestacje na Krymie. "Naród z Berkutem" Grupa Krymski Front zajęła centrum prasowe w Symferopolu. Niemal od razu zorganizowała konferencję, podczas której przedstawiła swoje priorytety.
Szef polskiego MSZ pilnie wraca do Polski Radosław Sikorski potwierdził oficjalnie, że na _ Krymie doszło do interwencji sił rosyjskich _.
Konferencja Janukowycza wyśmiana w Rosji Korespondent _ Kommiersanta _przyznał że wypowiedzi byłego prezydenta były tak bardzo oderwane od rzeczywistości, że żal było słuchać.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)