Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Będzie kolejny zarzut dla Tymoszenko?

0
Podziel się:

możliwości podjęcia próby przejęcia władzy

Ukraina: Będzie kolejny zarzut dla Tymoszenko?
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Ukraińskie służby specjalne (SBU) rozpoczęły dochodzenie w sprawie działalności partii _ Batkiwszczyna _ byłej premier Julii Tymoszenko, a zwłaszcza możliwości podjęcia próby przejęcia władzy - poinformował przedstawiciel SBU cytowany przez agencję Interfax.

_ Wczoraj rozpoczęte zostało dochodzenie w sprawie próby przejęcia władzy, po zbadaniu serwerów skonfiskowanych w grudniu podczas przeszukania w siedzibie +Batkiwszczyny+ w Kijowie _ - powiedział Maksym Lenko, szef wydziału dochodzeń SBU w relacji Interfaxu.

Według ukraińskiego prawa, tego rodzaju działalność zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Lenko powiedział, że analiza materiału wykazała, iż protesty, które odbywają się na Ukrainie od końca listopada ub. r. _ były planowane _ podobnie jak _ użycie siły wobec demonstrantów...w celu podkopania autorytetu prezydenta _.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie "plan Marshalla" dla Ukrainy? - _ UE może udzielić wsparcia, lecz nie będzie to pomoc bezwarunkowa. Chodzi o wsparcie reform, a nie utrzymywanie gospodarki skorumpowanej i niewydolnej _ - tłumaczył Radosław Sikorski.
Bułatow może leczyć się w Niemczech Niemiecki minister spraw zagranicznych zażądał od władz Ukrainy umożliwienia leczenia torturowanego przywódcy ukraińskiego ruchu Automajdan Dmytro Bułatowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)