Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Wolność mediów zagrożona? Powstało...

0
Podziel się:

Nie w ten sposób przeciwdziała się propagandzie - apeluje przedstawicielka OBWE do spraw wolności mediów Dunja Mijatović.

Ukraiński rząd
Ukraiński rząd (PAP/EPA)
bEJtWYzV

Przedstawicielka OBWE do spraw wolności mediów Dunja Mijatović skrytykowała utworzenie na Ukrainie ministerstwa ds. polityki informacyjnej. Zapowiedziała omówienie tej kwestii z szefem ukraińskiego MSZ.

_ - Inicjatywa Ukrainy w sprawie utworzenia ministerstwa polityki informacyjnej jest jasnym zagrożeniem dla wolności mediów, nie w ten sposób przeciwdziała się propagandzie _ - napisała Mijatović na Twitterze. Dodała, że kwestia ta zostanie poruszona z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem w czasie spotkania szefów dyplomacji OBWE.

Parlament Ukrainy zatwierdził we wtorek wieczorem zaproponowany przez koalicję _ Europejska Ukraina _ skład rządu premiera Arsenija Jaceniuka. Na czele nowo utworzonego resortu polityki informacyjnej ma stanąć były dziennikarz stacji telewizyjnej 5.Kanał i były deputowany do parlamentu Jurij Stec.

bEJtWYzX
Czytaj więcej w Money.pl
Awaria w elektrowni na Ukrainie. Potrzebna będzie pomoc Rosjan? Agencja Interfax Ukraine donosi, że problem pojawił się w bloku numer 3., w którym znajduje się 1000-megawatowy reaktor.
Nowy rząd Ukrainy zatwierdzony. "Hańba!" Tuż po głosowaniu Jaceniuk złożył w imieniu swego gabinetu uroczystą przysięgę, a jego rząd, w którym znalazło się troje specjalistów z zagranicy, formalnie przystąpił do pracy.
Prezydent Litwy ostro: Demonstracja głupoty! Według Dalii Grybauskaite naruszanie przestrzeni powietrznej państw NATO przez rosyjskie samoloty świadczy o nieodpowiedzialności Moskwy.
bEJtWYAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)