Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież
28.11.2007 13:23

Ukradł 100 tysięcy "na ból głowy"

Złodziej, podając się za cudzoziemca, który nie wie, jak wyglądają polskie banknoty, ukradł starszej pani 100 tysięcy złotych i wart 50 tysięcy złoty zegarek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Gdy starsza pani - mieszkanka Saskiej Kępy - spacerowała z psem, zaczepił ją mężczyzna, który twierdził, że jest cudzoziemcem i ma problem, ponieważ nie wie, jak wyglądają banknoty 100 i 200 zł. Poprosił kobietę o ich pokazanie.

Kiedy kobieta przyznała, że nie ma takiej kwoty przy sobie, mężczyzna zaczął uskarżać się na nagły i silny ból głowy. "Zapytał, czy mogłaby mu dać jakieś tabletki, zadzwonił nawet do swojej rzekomej matki twierdząc, że się spóźni, bo źle się czuje, ale obok niego jest jakaś "dobra kobieta", która mu pomoże" - mówi Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Starsza pani zabrała mężczyznę do swojego mieszkania i dała mu tabletki przeciwbólowe. Pokazała też banknoty, o które pytał, ponieważ wcześniej wyciągnęła z sejfu 100 tys. zł, które chciała przeliczyć. "31-latek poprosił o kartkę papieru, aby mógł zanotować najistotniejsze elementy - zabezpieczenia - znajdujące się na banknotach. Kiedy kobieta wyszła do drugiego pokoju uciekł z pieniędzmi. Ukradł także złoty zegarek, o wartości ok. 50 tys. zł" - zaznaczyła Kędzierzawska.

Policjanci zatrzymali złodzieja i ustalają, co zrobił ze skradzionymi pieniędzmi. "Kobieta go rozpoznała. Policjanci wyjaśniają, czy nie okradł w ten sposób innych osób" - dodała Kędzierzawska.

Tagi: kradzież, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz