Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ujęto porywacza 11-latki. Leżał skulony w lesie

0
Podziel się:

Policja zatrzymała w okolicach Łodzi 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o uprowadzenie w poniedziałek 11-letniej Julii.

Ujęto porywacza 11-latki. Leżał skulony w lesie
(włodi/CC/flickr)
bESIYJAl

Policja zatrzymała w okolicach Łodzi 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o uprowadzenie w poniedziałek 11-letniej Julii. Znaleziono także samochód, w którym prawdopodobnie przetrzymywano dziewczynkę.

46-letni łodzianin został zatrzymany ok. godz. 15 w wyniku policyjnej obławy koło Andrespola. _ - Mężczyzna leżał skulony w lesie; znalazł go pies tropiący _ - powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

_ - Mężczyzna ma 46 lat, ale wygląda młodziej; nosi okulary. Jego wygląd jest zbliżony do tego, który opisywały dziewczynki podczas sporządzania portretu pamięciowego _ - powiedziała dziennikarzom Kącka.

bESIYJAn

46-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wykonywane są z nim wstępne czynności. Noc ma spędzić w policyjnym areszcie, a prawdopodobne w czwartek będą prowadzone z nim czynności procesowe tj. okazania pod nadzorem prokuratury.

Mężczyzna był wcześniej notowany; policja nie chce jednak ujawniać za jakie przestępstwa.

Jak powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania, znaleziono także samochód, którym mężczyzna mógł przez kilka godzin wozić dziewczynkę. _ Samochód został zabezpieczony; są w nim także zabezpieczane ślady do dalszych badań _ - dodał prokurator.

Zaznaczył, że o tym, czy są podstawy do postawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów, zdecyduje prokurator. Przyznał, że do śledczych zgłosiły się osoby, które w poniedziałek pomagały wypchnąć samochód, w którym prawdopodobnie przetrzymywana była dziewczynka.

bESIYJAt

Według policji 46-latek pojawił się w lesie k. Andrespola już ostatniej nocy. Policjanci nie wykluczają, że ukrywał się tam, ponieważ wokół niego robiło się _ gorąco _. _ Myślę, że nie wiedział, co robić. Informacje w mediach, publikacje portretów pamięciowych, ogromny wpływ informacji od mieszkańców Łodzi i nie tylko, przyparły go do muru _ - powiedziała Kącka. Policjanci przyznają, że zachodziła też obawa, że mógł próbować popełnić samobójstwo. Śledczy na razie nie udzielają więcej informacji w tej sprawie.

Do uprowadzenia 11-latki doszło w poniedziałek po południu. Kiedy Julia wraz z koleżankami bawiła się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania przy ul. Naruszewicza podszedł do nich mężczyzna, który poprosił o pomoc w szukaniu psa. Julia odeszła z nieznajomym. Okazało się, że dziewczynka wsiadła z nim do samochodu. Porywacz woził ją przez kilka godzin; wieczorem wypuścił ją na osiedlu, na którym mieszka. Według prokuratury badania lekarskie wykazały, że 11-latka nie doznała obrażeń fizycznych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź - Górna. We wtorek dziewczynka została przesłuchana przez sąd w obecności psychologa i z udziałem prokuratora. Śledczy - ze względu na dobro dziecka - nie informują o szczegółach zeznań dziewczynki dotyczących samego przebiegu zdarzenia.

Z relacji dziewczynki wynika, że po uprowadzeniu mężczyzna woził ją ul. Rzgowską, później pojechał w rejon Centrum Zdrowia Matki Polki. Tam samochód prawdopodobnie się zakopał i pojawiły się osoby, który pomagały wypchnąć auto.

bESIYJAu

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że doszło co najmniej do pozbawienia wolności dziewczynki. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza jednak zaostrzenia kwalifikacji prawnej, ale nie ujawnia szczegółów.

O innych porwaniach czytaj w Money.pl
Ludzie Rutkowskiego zatrzymani w Berlinie Media donoszą o próbie porwania.
Francuzka została porwana przez piratów Do uprowadzenia doszło w Kenii. Na razie nie są znane losy ofiary porywaczy.
Francuzi wolni. Negocjował szef plemienny Troje Francuzów uprowadzonych i przetrzymywanych w Jemenie od ponad pięciu miesięcy jest znów na wolności.
bESIYJAO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)