Notowania

kara śmierci
10.10.2013 20:26

UE: Apel o całkowity zakaz kary śmierci

Żadne państwo nie ma moralnego prawa do zabijania - uważają urzędnicy rady Europy i Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada Europy i Unia Europejska wspólnie wzywają do wprowadzenia na świecie całkowitego zakazu stosowania kary śmierci. _ Żadne państwo nie ma moralnego prawa do zabijania _ - uważają urzędnicy.

Z okazji Europejskiego Dnia przeciw Karze Śmierci sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland i szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wydali wspólny komunikat. _ _

_ - Kara śmierci jest nieludzka i niepotrzebna, a wszelkie doświadczenia wskazują, że nie jest też środkiem odstraszającym przestępców _ - stwierdzili w komunikacie przedstawiciele europejskich instytucji. Ich zdaniem, pomimo widocznego postępu nadal istnieje potrzeba wyjaśniania, dlaczego kara śmierci jest sprzeczna z ludzką godnością i prawem do życia.

W imieniu Rady Europy i Unii Europejskiej wyrazili głęboki żal, że kara ta nadal jest stosowana na Białorusi - jedynym kraju w Europie. Zaapelowali do władz w Mińsku, aby użyły wszelkich środków, które umożliwią wprowadzenie moratorium na wykonywanie egzekucji. Catherine Ashton i Thorbjorn Jagland zaoferowali pomoc i współpracę ze wszystkimi organizacjami i rządami, które będą działać na rzecz wyeliminowania kary śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz