Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Udało się odnaleźć groźnego terrorystę

0
Podziel się:

Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie
24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim.

Udało się odnaleźć groźnego terrorystę
(CHAUVEAU NICOLAS/SIPA/East News)
bFeXEfpN

Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli. 29-letni obywatel Francji został ujęty w Marsylii - poinformowały władze we Francji i Belgii.

Mężczyzna miał być zatrzymany podczas inspekcji francuskich służb na stacjach autobusowych i kolejowych. W mieszkaniu podejrzanego znaleziono karabin automatyczny kałasznikow i inną broń. Poinformowano także, że mężczyzna miał za sobą przeszłość kryminalną i do 2012 roku przebywał w więzieniu. Francuskie media spekulują, że ma on powiązania z radykalnymi grupami muzułmańskimi i w 2013 roku przebywał w Syrii wśród dżihadystów.

Francuska prokuratura poinformowała, że znaleziona w jego mieszkaniu broń jest poddawana badaniom balistycznym. Do ataku doszło w sobotę 24 maja po południu w Muzeum Żydowskim w historycznym centrum Brukseli. Domniemany sprawca zaparkował swój samochód przed muzeum, następnie wszedł do środka, zaczął strzelać i szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

bFeXEfpP

Wśród ofiar było dwóch obywateli Izraela i Francuzka. Na dzień po ataku rzecznik MSZ Izraela Jigal Palmor informował, że wśród ofiar _ jest izraelska para w wieku około 50 lat mieszkająca w Tel Awiwie, która była na wyjeździe turystycznym _ - powiedział.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził przekonanie, że atak był skutkiem _ nieustannego podżegania do nienawiści _ wobec Żydów i ich kraju. _ Na ziemi europejskiej wciąż słyszmy kalumnie i kłamstwa wymierzone w państwo Izrael (...) _ - zaznaczył Netanjahu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka raportu Stanów Zjednoczonych Izraelska policja skrytykowała uwzględnienie ataków przeprowadzanych przez żydowskich ekstremistów na Palestyńczykach.
"Będziemy walczyć, by Francuzi nie brali udziału" Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że podjęte zostaną wszelkie kroki, aby powstrzymać francuskich obywateli przed udziałem w walkach u boku terrorystów poza granicami kraju.
bFeXEfqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)