Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uchylili immunitet europosłowi Cymańskiemu

0
Podziel się:

To już kolejny przypadek uchylenia immunitetu politykowi Solidarnej Polski za przekroczenie prędkości.

Uchylili immunitet europosłowi Cymańskiemu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Parlament Europejski uchylił immunitet Tadeuszowi Cymańskiemu. Ma to związek z przekroczeniem przez europosła prędkości podczas jazdy samochodem w Polsce w czerwcu zeszłego roku.

Z wnioskiem o uchylenie immunitetu wystąpił Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Sprawa trafiła do Prokuratury Generalnej, a następnie do Parlamentu Europejskiego.

Komentując dzisiejszą decyzję europoseł powiedział, że dobrze się stało i sam o to zabiegał gdyż nie mógł się zrzec immunitetu. Według niego jednak sprawa jest kuriozalna. Cymański przypomina, że _ jak każdy obywatel _ poddał się procedurze, podpisał zgodę na 300-złotowy mandat, wysłał go do Inspekcji. Jednak zamiast mandatu otrzymał wniosek z Prokuratury o uchylenie immunitetu z całą kosztowną i długotrwałą procedurą.

Dodał, że w PE nie można zrzec się immunitetu, dlatego wniosek o ewentualne pociągnięcie europosła do odpowiedzialności za wykroczenie drogowe musi być poddany długiej i kosztownej procedurze uchylenia immunitetu przez PE.

- _ To niewiarygodne, że cały parlament, komisje, sprawozdawcy zajmowali się taką sprawą _ - ocenił. - _ Cieszę się, że sprawa jest zamknięta. Teraz nie ma przeszkody, by przysłano mi mandat do domu _ - dodał Cymański.

To już kolejny przypadek uchylenia immunitetu politykowi _ Solidarnej Polski _ za przekroczenie prędkości. Wcześniej podobne problemy miał Jacek Kurski.

Czytaj więcej w Money.pl
Marek Siwiec o Ukrainie: _ Sankcje niewiele dadzą _ Europoseł przyznaje, że na razie nie widzi pozytywnego scenariusza dla Ukrainy.
Polscy europosłowie: Rosja destabilizuje Ukrainę _ Widzę optymistyczne możliwości odbudowania demokracji, wyprowadzenia kraju na prostą, natomiast dostrzegam dwa czynniki ryzyka _ - mówi jeden z polityków.
Kolejne odejścia z partii Donalda Tuska _ Platformo żegnaj _ - taki wpis zamieścił jeden z europosłów. Teraz deklaruje, że będzie wspierać Jarosława Gowina.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)