Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uchylenie immunitetu Mariusza Kamińskiego. Część SLD neutralna, dostali kary

0
Podziel się:

- Sześciu posłów Sojuszu dostało nagany - poinformował rzecznik partii Dariusz Joński.

Uchylenie immunitetu Mariusza Kamińskiego. Część SLD neutralna, dostali kary
(Adrian Grycuk/Wikipedia (CC BY-SA 3.0))

Sześcioro posłów SLD, którzy wstrzymali się w głosowaniu w sprawie uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu ukaranych zostało naganą - poinformował rzecznik SLD Dariusz Joński. Sojusz chce powołania komisji śledczej do zbadania działalności CBA w czasie, gdy Biurem kierował Kamiński.

We wczorajszym głosowaniu Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Kamińskiemu. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która chciała postawić byłemu szefowi CBA zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura w czasach, kiedy nim kierował.

W SLD za uchyleniem immunitetu głosowało 19 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymało się 6 posłów Sojuszu, m.in. Cezary Olejniczak, Ryszard Zbrzyzny i Stanisława Prządka.

Dziś - jak poinformował Joński na briefingu - prezydium klubu zdecydowało o ukaraniu tych posłów naganą. - _ To jest niewątpliwie żółta kartka dla tych posłów _ - powiedział rzecznik SLD.

Z kolei szef partii Leszek Miller poinformował, że Sojusz przygotuje wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania działalności CBA w czasach, kiedy kierował nim Kamiński. Zdaniem Millera proces rozliczania _ patologii IV RP _ nigdy nie został przeprowadzony właściwie. Wczoraj w Sejmie mieliśmy przykład odwrotu od zamiaru przeprowadzenia takiego rozliczenia - mówił.

Miller podkreślił, że SLD był jedynym klubem, który nie głosował za powołaniem CBA, _ uznając od początku, że była to policja polityczna _. Według niego, działalność CBA w czasach, gdy Biurem kierował Kamiński, _ potwierdziła te opinie _ i w związku z tym zasadność wniosku o powołanie komisji śledczej _ jest oczywista _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziś tajne posiedzenie Sejmu. PiS chce... Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że brak jawności daje pole do politycznego wykorzystywania tej sytuacji, a opinii publicznej należy się wiedza na temat życia publicznego.
Błaszczak: To jest diabelska alternatywa Mariusz Błaszczak uważa, że opinia publiczna powinna zapoznać się ze szczegółami sprawy.
Sejm uchyli immunitet byłemu szefowi CBA? Afera gruntowa w resorcie rolnictwa, sprawa prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych, tzw. afera hazardowa, sprawy Beaty Sawickiej i kardiochirurga Mirosława G. - były najgłośniejsze w czasach, gdy szefem CBA był Mariusz Kamiński. Część przyniosła mu kłopoty prawne.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)