Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mariusz kamiński
09.06.2014 18:18

Uchylenie immunitetu byłego szefa CBA. PiS przed "diabelską alternatywą"

Mariusz Błaszczak uważa, że opinia publiczna powinna zapoznać się ze szczegółami sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)
Mariusz Błaszczak

Utajnienie obrad w sprawie immunitetu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, to według PiS szopka polityczna.

Posłowie mają się jutro zapoznać ze sprawozdaniem komisji w sprawie wniosku Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Kamińskiego, obecnie wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura chce mu postawić zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA.

O utajnieniu obrad Sejm rozstrzygnie w głosowaniu. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważa, że posłowie stanęli przed _ diabelską alternatywą _: albo obrady będą jawne ale wtedy posłowie nie dowiedzą się wszystkiego o sprawie i nie będą wiedzieli nad czym głosują albo, jeżeli chcą poznać szczegóły, obrady muszą być utajnione.

Według Mariusza Błaszczaka prawne ograniczenia dotyczące jawności mogłyby być uchylone, gdyby nie to, że koalicji chodzi o to, by _ dopaść _ tego, który walczył z korupcją, czyli Mariusza Kamińskiego.

Mariusz Błaszczak uważa, że opinia publiczna powinna zapoznać się ze szczegółami sprawy, gdyż z doniesień mediów wynika, że działania CBA dotyczyły osób publicznych, w tym byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Z tajnego posiedzenia jawna ma być jedna informacja: o tym czy posłowie uchylili immunitet posłowi Mariuszowi Kamińskiemu, czy też tego nie zrobili.
Sejm wyraża zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej,
bezwzględną większością ustawowej liczby posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Drzewiecki nie prał brudnych pieniędzy? _ Prokuratorskie śledztwo nie potwierdziło, że Mirosław Drzewiecki prał brudne pieniądze _ - zeznała wiceprokurator generalna Marzena Kowalska.
Ziobro chce odtajnienia materiałów CBA Były minister sprawiedliwości jest za ujawnieniem akt sprawy domniemanego przekroczenia uprawnień przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.
Kamiński na temat uprawnień CBA Były szef CBA Mariusz Kamiński w środowych Sygnałach Dnia wypowiedział się na temat zarzutów prokuratury o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA.
Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz