Notowania

bogdan klich
05.12.2008 13:30

Uchylający się od wojska mogą spać spokojnie

Karty poboru zostaną automatycznie anulowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Tak zdecydował minister obronyBogdan Klich. Wyjątkiem są osoby, wobec których w związku z uchylaniem się od służby wojskowej wszczęto postępowanie sądowe.

Szef MON wyjaśnił, że karty poboru zostaną automatycznie anulowane, a poborowi, które nie stawiły się do wojska, będą przeniesieni do rezerwy. Swoją decyzję Bogdan Klich tłumaczył tym, że Polska otwiera nowy rozdział w historii armii.

Natomiast postępowanie wymiaru sprawiedliwości wobec osób, które we wcześniejszych latach uchylały się od służby wojskowej, będą kontynuowane.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Stasiak: Prezydent za armią zawodową ]( http://news.money.pl/artykul/stasiak;prezydent;za;armia;zawodowa,28,0,332316.html )
* [ Klich: Polska armia będzie nowoczesna ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/klich;polska;armia;bedzie;nowoczesna,120,0,366968.html )
* [ Armia zawodowa się nie spóźni ]( http://news.money.pl/artykul/armia;zawodowa;sie;nie;spozni,17,0,366353.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Wczoraj zakończył się ostatni obowiązkowy pobór do wojska. Od 6 grudnia rozpocznie się zatrudnianie ochotników na żołnierzy zawodowych. Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że profesjonalizacja armii zakończy się do końca 2010 roku.

Tagi: bogdan klich, wiadomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz