Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy w Europie. Strażnicy znęcali się nad azylantami?

0
Podziel się:

Pracownicy prywatnej agencji ochrony mieli znęcać się na uchodźcami w ośrodku dla azylantów w Burbach w Nadrenii Północnej- Westfalii.

Uchodźcy w Europie. Strażnicy znęcali się nad azylantami?
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo przeciwko czterem strażnikom pracującym w tym ośrodku.

Policja i prokuratura pokazały w niedzielę zdjęcie, na którym widać leżącego na podłodze mężczyznę, ze związanymi na plecach rękami, i stojących nad nim dwóch pracowników agencji ochrony, z których jeden trzyma nogę na szyi ofiary.

Zdjęcie to pochodzi z telefonu jednego z ochroniarzy. Podczas rewizji u podejrzanych strażników policja znalazła jeszcze inne zdjęcia i krótkie filmy, na których widać, jak znęcają się nad mieszkańcami ośrodka dla azylantów w Burbach.

_ - To są obrazy, które znamy jedynie z Guantanamo _ - powiedział Frank Richter z policji w Hagen, nawiązując do więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej na Kubie. Według telewizji WDR, do podobnych incydentów dochodziło także w ośrodku dla azylantów w Essen.

_ Nie będziemy tolerować aktów przemocy wobec osób ubiegających się o azyl. Ludzie, który tyle przeszli, muszą mieć pewność, że ich chronimy _ - oświadczył minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger, żądając szybkiego ukarania winnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko Niemiec szkoli kurdyjskich bojowników Chce w ten sposób wspomóc Kurdów w walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim.
Schetyna rozmawiał o współpracy z Niemcami Minister spraw zagranicznych rozmawiał telefonicznie z szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.
Niemcy chcą większej roli w ONZ. Jakiej? - _ Najpotężniejsze gremium ONZ powinno odzwierciedlać dzień dzisiejszy, a nie wczorajszy _ - stwierdził szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)