Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy w Belgii - mniej ubiegających się o azyl

0
Podziel się:

Władze w Brukseli podkreślają jednocześnie, że wraz ze spadkiem liczby wniosków, wzrasta liczba osób, które otrzymują status uchodźcy.

Uchodźcy w Belgii - mniej ubiegających się o azyl
(Simon Aughton/CC/Flickr)

W zeszłym roku o jedną czwartą spadła liczba osób ubiegających się o azyl w Belgii - tak wynika z danych przedstawionych przez Generalną Komisję ds. Uchodźców i Bezpaństwowców. W 2013 roku odnotowano ponad 15 tysięcy wniosków o azyl, podczas gdy rok wcześniej było ich ponad 20 tysięcy.

Z ostatnich danych zadowolona jest belgijska sekretarz stanu ds. azylu i migracji Maggie De Block. Jej zdaniem są one wynikiem skutecznych działań rządu. De Block dążyła między innymi do przyspieszenia procedury azylowej, tak aby w ciągu trzech miesięcy imigranci wiedzieli czy mogą zostać w Belgii. Władze w Brukseli podkreślają jednocześnie, że wraz ze spadkiem liczby wniosków, wzrasta liczba osób, które otrzymują status uchodźcy.

W zeszłym roku o schronienie w Belgii starali się m.in. Afgańczycy, Rosjanie, Syryjczycy i Irakijczycy. 1/3 wszystkich wniosków - czyli niecałe 5 tysięcy - została rozpatrzona pozytywnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Uchodźcy szturmują granice Niemiec W tym roku wniosek o azyl złożyło już 74 tysiące osób.
Niespodziewany apel brytyjskiego polityka Lider antyunijnej i antyimigracyjnej zazwyczaj partii UKIP zaskoczył innych brytyjskich polityków deklarując w wiadomościach telewizji BBC.
Bunt imigrantów w bułgarskim obozie Do buntu nielegalnych imigrantów doszło w zamkniętym ośrodku w mieście Lubumec. Kilka osób odniosło obrażenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)