Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubywa mundurowych. Na Euro 2012 młodzi i niedoświadczeni

0
Podziel się:

W listopadzie i grudniu ma zostać przyjętych przeszło trzy tysiące nowych funkcjonariuszy.

Ubywa mundurowych. Na Euro 2012 młodzi i niedoświadczeni
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jeszcze nigdy nie pilnowało nas tak mało policjantów. Liczba wakatów w policji sięgnęła rekordowego poziomu 6921. Problem jest tym większy, że raporty o przejście na emeryturę składają masowo doświadczeni mundurowi.

Liczbę wakatów potwierdza rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, który zastrzega jednocześnie, że w listopadzie i grudniu ma zostać przyjętych przeszło trzy tysiące nowych funkcjonariuszy. Na ulice wyjdą oni dopiero po półrocznym przeszkoleniu. Mają trafić do oddziałów prewencji w miastach, w których będą rozgrywane mecze Euro 2012 - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Obawiają się tego tamtejsi komendanci, a także specjaliści. Ekspert do spraw bezpieczeństwa i policyjnego wyszkolenia, doktor Stanisław Bukowski powiedział, że _ program szkolenia podstawowego został bardzo ograniczony, to stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla policjantów, jak i kibiców _.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Adam Rapacki zapewnia, że resort stara się minimalizować problem związany z dużą liczbą wakatów. Jak zauważa gazeta, sytuacja ma drugi aspekt - policyjni logistycy mają pieniądze z niewykorzystanych etatów, które mogą przeznaczyć na przykład na zapłacenie rachunków za prąd.

Policja może nie otrzymać gwarantowanych ustawą budżetową środków z Ministerstwa Finansów. Powtórzyłaby się wtedy sytuacja sprzed dwóch lat, gdy policja wpadła w potężne długi i spłacała je, zabierając pieniądze z premii dla funkcjonariuszy.

Więcej na temat policji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;zatrzymala;starucha;szefa;kibicow;legii,147,0,884883.html) Szefa kiboli zatrzymany. Ranny policjant Jest podejrzany o popełnienie przestępstwa o charakterze kryminalnym. W czasie akcji zatrzymania ranny został policjant.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t85982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bezpieczenstwo;na;stadionach;dwa;projekty;w;komisjach,190,0,847550.html) Walka z kibolami. Dwa projekty w komisjach Posłowie debatowali nad poselskim projektem noweli ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz nad rządowym projektem zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także o zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z organizacją Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/puchar;polski;policja;zidentyfikowala;4;kiboli,32,0,838176.html) Puchar Polski: Policja zidentyfikowała 4 kiboli Zdjęcia kibiców podejrzewanych o udział w burdach podczas finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawą a Lechem Poznań zamieszczono wczoraj na stronie KSP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)