Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

U wybrzeży Jemenu utonęło 70 imigrantów z Etiopii

0
Podziel się:

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji z krajów Rogu Afryki przedostało się do Jemenu w 2012 roku około 84 tys. ludzi.

U wybrzeży Jemenu utonęło 70 imigrantów z Etiopii
(AP/Fotolink/East News)

Co najmniej 70 nielegalnych imigrantów z Etiopii utonęło dziś u wybrzeży Jemenu, gdy ich łódź wywróciła się na Morzu Czerwonym z powodu złej pogody - poinformowały jemeńskie siły bezpieczeństwa.

Imigranci z Afryki, głównie uciekający ze swych krajów Etiopczycy i Somalijczycy, próbują przedostać się drogą morską do Jemenu w nadziei na dalszą podróż do Arabii Saudyjskiej i krajów Zatoki Perskiej, by tam szukać pracy.

Przemytnicy często przewożą imigrantów łodziami niezdatnymi do żeglugi morskiej. W wypadkach na morzu giną co roku setki ludzi. Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji z krajów Rogu Afryki przedostało się do Jemenu w 2012 roku około 84 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na rezydencję irańskiego ambasadora W eksplozji zginęło trzech strażników - poinformowały jemeńskie służby bezpieczeństwa.
Niespokojnie w Jemenie. Gaz łzawiący i strzały Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego i strzelały w powietrze, gdy demonstranci usiłowali dostać się do jednego z budynków rządowych.
ONZ nakłada sankcje na byłego prezydenta... Do ich uchwalenia potrzebna była zgoda wszystkich 15 członków Rady Bezpieczeństwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)