Notowania

meksyk
22.08.2014 21:33

Tysiące zaginionych w Meksyku. Co się z nimi dzieje?

Powodem zniknięć mogą być przede wszystkim porachunki pomiędzy kartelami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Meksykański rząd podał, że obecnie co najmniej 22 tysiące obywateli uznaje się za _ zaginionych _. Powodem zniknięć mogą być przede wszystkim porachunki pomiędzy kartelami oraz ucieczki do Stanów Zjednoczonych.

Na początku sprawowania urzędu przez prezydenta Enrique Pena Nieto, liczba zaginionych wynosiła 26 tysięcy, a następnie wzrosła do blisko 30 tysięcy.

Rząd Meksyku podjął działania, mające na celu ustalenie miejsca pobytu obywateli i udało się odnaleźć ponad 17 tysięcy osób. W tym samym czasie notowano nowe przypadki niewyjaśnionych zniknięć, co sprawiło, że ich liczba pozostaje na stałym poziomie ponad 20 tysięcy.

Rozbieżności w liczbie zaginionych niejednokrotnie były obiektem krytyki ze strony członków rodzin ofiar oraz organizacji obrony praw człowieka. W weryfikacji informacji na temat osób poszukiwanych wykorzystano dane m.in. ze szpitali, przytułków, rejestrów policyjnych i placówek migracyjnych. Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego listę osób zaginionych zamieściło na swojej stronie internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
"USA powinny zbombardować Meksyk!" Kontrowersyjna wypowiedź padła w czasie debaty telewizyjnej w Fox News. Ann Coulter powiedziała, że czuje, iż fala migrantów zalewa Stany Zjednoczone.
Ziemia zatrzęsła się z siłą 6,7 w skali Richtera! Wstrząsy na południu stanu Veracruz, na głębokości 95 km były odczuwalne aż w stolicy Meksyku.
Uratowali ponad 450 wykorzystywanych dzieci Jeden zdesperowany rodzic zaproponował wcześniej Verduzco, że zapłaci równowartość 770 dolarów za oddanie mu jego córeczek.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz