Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tysiące syryjskich chrześcijan chcą rosyjskiego obywatelstwa

0
Podziel się:

Na swej stronie internetowej MSZ zamieszcza przetłumaczony z arabskiego list Syryjczyków przesłany z rejonu Kalamun w prowincji Damaszek.

Tysiące syryjskich chrześcijan chcą rosyjskiego obywatelstwa
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEEDCvDp

Około 50 tysięcy syryjskich chrześcijan chce się ubiegać o rosyjskie obywatelstwo, które ma im zapewnić ochronę przed przemocą rebeliantów _ wspieranych przez Zachód _ - informuje dzisiaj rosyjski MSZ, cytując otrzymany list.

Na swej stronie internetowej MSZ zamieszcza przetłumaczony z arabskiego list Syryjczyków przesłany z rejonu Kalamun w prowincji Damaszek kanałami dyplomatycznymi.

Chrześcijanie z tego regionu uważają, że _ celem terrorystów, których wspiera Zachód, jest likwidacja obecności chrześcijan z wykorzystaniem najbardziej odrażających metod, w tym przez bestialskie mordowanie zwykłych ludzi _.

bEEDCvDr

_ Widzimy w Federacji Rosyjskiej potężny czynnik pokoju i stabilności na świecie. Rosja realizuje zdecydowaną politykę obrony Syrii, jej ludności i integralności terytorialnej _ - napisali autorzy listu.

Podkreślają, że ponieważ Syria dopuszcza podwójne obywatelstwo, postanowili wystąpić o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej, a jego uzyskanie, jak piszą, byłoby _ zaszczytem dla każdego syryjskiego chrześcijanina, który pragnąłby je otrzymać _. _ Będziemy pod ochroną Rosji, jeśli zagrozi nam fizyczne unicestwienie ze strony terrorystów _ - napisano w liście.

W Syrii chrześcijanie są największą po muzułmanach grupą religijną; stanowią ok. 10 proc. społeczeństwa. W Syrii są różne Kościoły chrześcijańskie, w tym Kościół grecko-prawosławny.

Czytaj więcej w Money.pl
W Syrii zezwolili na jedzenie zakazanego mięsa Edykt dotyczy mieszkańców rolniczego pasa wokół Damaszku, Guty.
Dobre wieści z Syrii. Chodzi o zakładników Rebelianci zwolnili trzech z sześciu uprowadzanych dzień wcześniej w Syrii pracowników MKCK oraz wolontariusza syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.
Uprowadzili pracowników Czerwonego Krzyża W prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii uzbrojeni napastnicy uprowadzili 6 pracowników misji.
bEEDCvDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)