Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymoszenko w więzieniu. Już wkrótce może być wolna

0
Podziel się:

Obecnie prawo nie pozwala na leczenie skazanych za granicą. Jeżeli jednak Rada Najwyższa to zmieni, to Wiktor Janukowycz może uwolnić byłą premier.

Tymoszenko w więzieniu. Już wkrótce może być wolna
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Wiktor Janukowycz jest gotów zgodzić się na leczenie Julii Tymoszenko za granicą. Odpowiednią ustawę musi jednak przyjąć parlament.

W czasie wizyty w Doniecku prezydent powiedział, że obecnie prawo nie pozwala na leczenie skazanych za granicą. Jeżeli jednak Rada Najwyższa to zmieni, to Wiktor Janukowycz podpisze przyjętą przez parlament ustawę.

Szef państwa podkreślił, że później decyzję dotyczącą konkretnie Julii Tymoszenko będzie musiał najprawdopodobniej podjąć sąd, a sama była premier będzie musiała dać odpowiednie gwarancje.

Wiktor Janukowycz twierdzi też, że partie obecne w parlamencie przygotowały ustawę pozwalającą na leczenie za granicą. Na razie nie potwierdziło tego żadne ugrupowanie: w piątek przedstawiciele rządzącej Partii Regionów mówili, że taki dokument dopiero trzeba przygotować, a opozycjoniści jeszcze wczoraj przekonywali, że pozwala na to istniejące prawo i żadnych nowych ustaw przyjmować nie trzeba.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą uwolnić Tymoszenko bronią Janukowycza Prezydent miał zamiar wykorzystać ustawę o referendum dla zmiany konstytucji, ale nie pomyślał, że można jej będzie użyć jako instrument uwolnienia Julii Tymoszenko - twierdzi opozycja.
Tymoszenko wstrzyma umowę Ukraina-UE? Zwlekanie z odpowiedzią na pytanie o los byłej premier może doprowadzić do porażki planów zawarcia w listopadzie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Polska przybliży Ukrainie Unię Europejską Zakłada on owocną współpracę pomiędzy Polską jako członkiem UE, a Ukrainą jako krajem z nią stowarzyszonym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)