Notowania

Przejdź na
tymoszenko
05.08.2012 12:44

Tymoszenko w więzieniu już od roku

Mija rok od momentu, gdy Julia Tymoszenko utraciła wolność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Początkowo był to areszt na Łukianowce w Kijowie, potem kolonia karna w Charkowie, a obecnie szpital kolejowy w tym samym mieście.

Julia Tymoszenko została aresztowana jeszcze w czasie procesu odbywającego się w Kijowie. Decyzję podjął prowadzący sprawę sędzia Rodion Kirjejew motywując to lekceważącym zachowaniem w sali sądowej choć żaden z politologów nie ma wątpliwości, że tak naprawdę zapadła ona o wiele wyżej, prawdopodobnie w Administracji Prezydenta.

Później, w październiku, wydano wyrok: Julia Tymoszenko została skazana na 7 lat pozbawienia wolności za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych w 2009 roku.

Areszt, a potem wyrok krytykowały Stany Zjednoczone, państwa Unii Europejskiej, a nawet Rosja. Areszt, więzienie, a potem szpital odwiedziło 36 zagranicznych polityków, głównie zachodnich. Wśród nich Paweł Kowal i Aleksander Kwaśniewski. Była premier spotyka się także z osobami ze swojej partii, adwokatami i rodziną. Razem było to 780 godzin różnych rozmów tete-a-tete.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Julia Tymoszenko trafia za kratki. W 1995 roku, gdy zajmowała się biznesem, w areszcie spędziła kilka dni. Sprawa dotyczyła przemytu waluty. Później, gdy tylko straciła stanowisko premiera, została aresztowana na półtora miesiąca. Tym razem chodziło o działalność firmy Zjednoczone Systemy Energetyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Źle leczą Tymoszenko? _ Od początku... _ Władze w Kijowie podważyły kompetencje specjalistów z Berlina.
Koniec odwiedzin u Tymoszenko. Jest limit Julia Tymoszenko nie będzie mogła przyjmować już gości ani w szpitalu, ani w kolonii karnej w Charkowie.
Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz