Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymoszenko
30.12.2011 10:30

Tymoszenko trafi do kolonii karnej. Ujawniono gdzie

Byłą premier Ukrainy, skazano za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku, opuściła kijowski areszt i przewieziono ją do kolonii karnej w Charkowie - podała telewizja 5. Kanał.

Stacja powołała się na służbę więzienną Ukrainy. O transporcie byłej szefowej rządu poinformował też agencję ITAR-TASS zastępca szefa służby penitencjarnej Ukrainy Ihor Andruszko.

Minister sprawiedliwości Ołeksandr Ławrynowycz podkreślił, że w stosunku do Tymoszenko uprawomocnił się wyrok sądu i były _ wszelkie podstawy dla jej przetransportowania _. Dodał, że przeciwko Tymoszenko toczą się jeszcze inne postępowania.

Gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _ relacjonowała, że Tymoszenko opuściła stołeczny areszt na wózku inwalidzkim. Według jej zwolenników ma ona problemy z kręgosłupem.

PROTESTY PRZED ARESZTEM W KTÓRYM PRZEBYWAŁA TYMOSZENKO

Była premier została skazana w październiku na siedem lat więzienia; w ubiegłym tygodniu sąd apelacyjny w Kijowie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Prócz wyroku siedmiu lat więzienia Tymoszenko otrzymała trzyletni zakaz zajmowania stanowisk państwowych, oraz została zobowiązana do wypłacenia państwowej firmie paliwowej Naftohaz Ukrainy odszkodowania w wysokości 1,5 mld hrywien (ok. 600 mln złotych). Według sądu była to wartość strat, które poniósł Naftohaz w wyniku zawarcia przez Tymoszenko niekorzystnych umów gazowych z Rosją.

Wyrok więzienia dla opozycyjnej polityk poważnie zachwiał stosunkami między Ukrainą a UE, która uznała, że władze ukraińskie mają wybiórczy stosunek do prawa.

Tymoszenko przebywała w areszcie w Kijowie od 5 sierpnia.

O procesie przeciwko Julii Tymoszenko, czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tymoszenko;odmawia;udzialu;w;rozprawach;to;farsa,29,0,995357.html) Tymoszenko odmawia udziału w rozprawach - _ Nie widzę konieczności dalszego uczestniczenia w farsie, z którą mamy do czynienia w ukraińskich sądach _- powiedziała była premier Ukrainy, skazana na siedem lat więzienia
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t160965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;wladze;nie;chca;do;europy,176,0,992944.html) Tymoszenko: Władze Ukrainy nie chcą do UE Skazana na 7 lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zapewniła, że pozostaje zwolenniczką integracji europejskiej kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t97346.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komisarz;fuele;odwiedzil;tymoszenko,65,0,988737.html) Za dnia z Janukowyczem, nocą u Tymoszenko Do spotkania komisarza z opozycjonistką doszło wczoraj późnym wieczorem.
Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz