Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TVP szukała haków na Platformę

0
Podziel się:

Kierownictwo "Wiadomości" wymagało od dziennikarzy, by przygotowywali informacje kompromitujące PO.

TVP szukała haków na Platformę
(PAP/Tomasz Gzell)
bEDBAUad

Kierownictwo "Wiadomości" wymagało od dziennikarzy, by w czasie kampanii wyborczej przygotowywali informacje kompromitujące PO - donosi 'Dziennik".

Sprawę ujawnia w gazecie Łukasz Słapek, zwolniony we wtorek dziennikarz "Wiadomości". Z relacji "Dziennika" wynika, że miała go do tego namawiać wiceszefowa Agencji Informacji TVP Patrycja Kotecka. Według Słapka, obiecała dostarczyć wszystkie dokumenty potrzebne do zrobienia materiału i dobrze za to zapłacić.

"Były momenty, kiedy dochodziło do sytuacji bliskich korupcji. Kotecka wiele razy zlecała dziennikarzom robienie tematów np. uderzających w różnych polityków i obiecywała dobrze za to zapłacić. Dodatkowo mówiła, że dostarczy wszelkie dokumenty. Sam miałem taką propozycję, żeby zrobić materiał o politykach, którzy wzbogacili się za poprzedniej kadencji Sejmu, politykach PO, i proponowała, że załatwi mi wymagane dokumenty i bardzo dobrze zapłaci" - mówi "Dziennikowi" Słapek.

bEDBAUaf

Patrycja Kotecka jest wiceszefową Agencji Informacji TVP. Nadzoruje redakcję "Wiadomości". Na Woronicza mówi się, że ma bliskie i osobiste kontakty z politykami PiS, m.in. ze Zbigniewem Ziobrą, byłym ministrem sprawiedliwości - pisze "Dziennik".

Słapek, który odmówił przyjęcia politycznego zlecenia stracił pracę w redakcji. Jest przekonany, że powodem był fakt, iż odmówił Koteckiej. "Nie jestem człowiekiem, który działa na usługach partii politycznej" - mówi gazecie.

Patrycja Kotecka stanowczo zaprzecza wersji dzienniakrza. "Pan Łukasz Słapek wymyślił ją w odwecie za zwolnienie. Pozwę tego pana do sądu" - mówi "Dziennikowi".

ZOBACZ TAKŻE:

bEDBAUaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)