Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrak tu-154m
22.05.2012 14:41

Tusk rozmawiał o zwrocie o wraku Tu-154M

Premier przypomniał na spotkaniu z przewodniczącą Rady Federacji Rosji o dawnych obietnicach prezydenta tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Tak długo, jak sprawa wraku Tu-154 M nie zostanie rozwiązana, będzie rzucała cień na stosunki polsko-rosyjskie - ocenił premier, który spotkał się z przewodniczącą Rady Federacji Rosji Walentyną Matwijenko.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Donald Tusk rozmawiał z przewodniczącą Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, o sprawie zwrotu szczątków samolotu Tu-154M.

Szef rządu - podkreślono w komunikacie - przypomniał, że podczas spotkania w Warszawie prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew obiecał zwrot wraku przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej, czyli przed 10 kwietnia 2011 r.

Matwijenko - podał CIR - poinformowała, że śledztwo w sprawie katastrofy powinno być zakończone przez stronę rosyjską w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wówczas - zaznaczyła - _ zgodnie z prawem rosyjskim wrak zostanie niezwłocznie przekazany stronie polskiej _.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, premier _ podkreślił, że tak długo, jak ta sprawa nie zostanie rozwiązana, będzie rzucała cień na stosunki polsko-rosyjskie _.

Tusk - według CIR - rozmawiał też z Matwijenko o stosunkach dwustronnych, w tym współpracy gospodarczej i ruchu bezwizowym, małym ruchu granicznym oraz wymianie młodzieży.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który w ubiegłym tygodniu był z wizytą w Rosji, poinformował swego rosyjskiego odpowiednika Aleksandra Konowałowa, że Polska przygotowuje się do rozpoczęcia rozmów na temat sprowadzenia do Polski wraku Tu-154M.

Czytaj więcej w Money.pl
"To festiwal haniebnych inwektyw i kłamstw" Rzecznik rządu: _ Ataki na premiera są niegodne polityków _.
Rosjanie ujawnili, co robili z wrakiem TU-154M Przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej: _ Nie było żadnych czynności w celu oczyszczenia fragmentów samolotu _.
Gowin jedzie do Moskwy. Ostro w sprawie wraku Minister sprawiedliwości: _ W sprawie wraku, głos polskiego rządu będzie jednoznaczny _. Zobacz na co liczy.
Tagi: wrak tu-154m, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz