Notowania

smoleńsk
13.04.2011 14:03

Tusk przed Trybunał za tablicę?

Mariusz Kamiński z PiS nie wyklucza złożenia takiego wniosku z następnej kadencji Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem Mariusza Kamińskiego z PiS, polski MSZ odpowiada za zamieszanie wokół zamiany w Smoleńsku tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia uważa, że jest to świadome działanie ministra Sikorskiego. - _ Ja mam wrażenie, że to nie jest wystawienie prezydenta Komorowskiego na taką trudną pozycję, ale świadome działanie polskiego MSZ. Tablica została zamontowana, Rosjanie przez pół roku mówią, ze chcą tablicę zmienić, polski MSZ mówi: róbcie co chcecie. I Rosjanie zrobili _- mówi Kamiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA KAMIŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Poseł Kamiński uważa, że złożenie wniosku o postawienie premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu mija się z sensem. PiS jednak nie wyklucza złożenia takiego wniosku z następnej kadencji Sejmu:

- _ Zdecydowanie jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Trzeba rozważać wszystkie scenariusze, ale jesteśmy realistami. W tej kadencji sejmu złożenie takiego wniosku skończyłoby się tym, że zostałby odrzucony _ - powiedział Kamiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA KAMIŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Posłowie PiS oczekują, że premier i minister spraw zagranicznych wypowiedzą się wreszcie w sprawie zamiany przez Rosjan tablic w Smoleńsku. Zdaniem posła Kamińskiego mogli by to zrobić albo na komisji spraw zagranicznych, albo bezpośrednio z sejmowej mównicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t20353.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wenderlich;sprawa;tablicy;do;komisji,203,0,811467.html) Wenderlich: Sprawa tablicy do komisji Polska dyplomacja mogła zapobiec niezręcznej sytuacji do jakiej doszło w przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej, uważa polityk SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;nie;mamy;sobie;nic;do;zarzucenia,215,0,810967.html) Sikorski: Nie mamy sobie nic do zarzucenia MSZ uważa, że nie mogło nic zrobić w sprawie skandalu wokół tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t97558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;u;miedwiediewa;zapyta;o;tablice,215,0,809943.html) Komorowski u Miedwiediewa. Zapyta o tablicę? Prezydenci Polski i Rosji spotkają się w Katyniu. Wizyta przebiega w cieniu skandalu z zamianą tablic w Smoleńsku.
Tagi: smoleńsk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz