Notowania

Tusk: Musimy zamykać stadiony

- Dotychczasowe metody zawiodły, dlatego musimy, jako państwo stosować metody bardziej zdecydowane - tłumaczy premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Dotychczasowe metody zawiodły, dlatego musimy, jako państwo stosować metody bardziej zdecydowane - tłumaczy Donald Tusk pytany, czy zamykanie stadionów, to dobry pomysł na walkę z chuliganami. *

_ - Szukamy wszyscy wspólnie w Polsce sposobów, aby zakończyć zjawiska chuligaństwa czy zwykłej bandyterki na stadionach, czy wokół stadionów _ - podkreślił Tusk.

Jak dodał, dotychczasowe metody zawiodły. _ - One dały niezłe rezultaty w niektórych miejscach, ale ostatnie tygodnie pokazują, że to jednak nie jest sposób na załatwienie tego problemu. Dlatego musimy, jako państwo stosować metody bardziej zdecydowane _ - oświadczył premier.

Przyznał jednocześnie, że zamykanie stadionów, to nie jest metoda, która mu odpowiada. _ _

_ - Ale odczuwam głęboki, niesmak, kiedy słyszę tych, którzy sobie nie dali rady z tym problemem, którzy dzisiaj pouczają, czego nie należy robić, chociaż sami niczego nie potrafili zrobić _ - mówił szef rządu.

Premier zapowiedział, że będzie prosił, _ aby ludzie odpowiedzialni za państwo, czy to jest prezydent dużego miasta, czy lider sporej partii politycznej, czy liderzy opozycji, żeby stanęli po stronie państwa i jego służb, a nie po stronie chuliganów, a nieraz zwykłych pospolitych bandytów _. _ _

_ - Jeśli nie staną po naszej stronie, to rzeczywiście trudno będzie nam wygrać, w tej sprawie musi być narodowe porozumienie _ - uważa premier.

Tusk zapewnił, że na pewno nie wycofa się z zamiarów _ twardego rozwiązania _ tego problemu. _ _

_ - Ale łatwiej i szybciej nam pójdzie, jeśli obok nas staną ci, którzy dziś w tej kwestii marudzą. To jest niestety ciągle dość powszechny obyczaj w Polsce - marudzenie tych, którzy sami nie mają zielonego pojęcia jak sobie z tym problemem poradzić _ - oświadczył premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;wroci;na;stadiony;delikatnie,219,0,824283.html) Policja wróci na stadiony? Delikatnie Komendant główny policji Andrzej Matejuk, po zamieszkach w Bydgoszczy nie wyklucza takiego scenariusza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t135914.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;chce;ukrocic;stadionowy;bandytyzm,72,0,801864.html) Tusk chce ukrócić stadionowy bandytyzm Premier domaga się, by pseudokibice zostali surowo ukarani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85983.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;przepisy;w;walce;ze;stadionowymi;chuliganami,159,0,669855.html) Nowe przepisy w walce ze stadionowymi chuliganami Kto złamie tzw. zakaz stadionowy będzie mógł trafić do więzienia nawet na dwa lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131973.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamykanie;stadionow;to;pokazowka,170,0,824234.html) "Zamykanie stadionów to pokazówka" Zdaniem Grzegorza Napieralskiego decyzje wojewodów nie rozwiążą problemu chuliganów na stadionach.
Tagi: bezpieczeństwo na stadionach, kibole, kibice, chuligani, piłka nożna, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz