Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka we Francji. Tak chcą ochronić przyjezdnych

0
Podziel się:

Paryska policja ogłosiła dzisiaj nowe sposoby walki z przestępczością, której ofiarą padają turyści.

Turystyka we Francji. Tak chcą ochronić przyjezdnych
(Jaspe/Dreamstime)
bESJsrZx

Paryska policja ogłosiła dzisiaj nowe sposoby walki z przestępczością, której ofiarą padają turyści. To m.in. ostrzeżenia w środkach transportu, możliwość szybkiego składania skarg na policji oraz zwrócenie uwagi turystom, jakich nawyków powinni unikać.

Już wcześniej policja wzmocniła patrole w najpopularniejszych wśród turystów miejscach: katedrze Notre Dame, Luwrze, Operze Paryskiej, dzielnicy Montmartre i na Polach Elizejskich, a także w środkach transportu miejskiego.

Teraz, jak zapowiada, będzie ściślej współpracować z przemysłem turystycznym i ambasadami obcych państw, by za ich pośrednictwem informować turystów, jakich nawyków muszą się wystrzegać. Powstanie też lista hoteli w Paryżu, w których okolicy należy zachować szczególną czujność.

bESJsrZz

W autobusach, które kursują z lotniska Roissy-Charles de Gaulle do centrum, znajdą się ogłoszenia z ostrzeżeniami. Podobne ostrzeżenia, które już są nadawane w metrze paryskim, będą ogłaszane teraz także po chińsku i japońsku.

Policja chce również zwrócić uwagę turystów na możliwość składania skarg, ułatwioną dzięki aplikacji dostępnej na wszystkich komisariatach. Pozwala ona na złożenie skargi w uproszczonym trybie i łącznie w 16 językach.

Zapowiadana jest też nowa wersja przewodnika _ Paryż - całkowicie bezpieczny _, która prócz wersji chińskiej, japońskiej, koreańskiej, angielskiej i hiszpańskiej będzie przetłumaczona na rosyjski. Przewodnik będzie też rozpowszechniany szerzej, niż było to do tej pory.

W zeszłym roku Paryż odwiedziło 29 milionów turystów. Cudzoziemców zaniepokoiły jednak przypadki rabunków, których ofiarą padali turyści z Chin, oraz plaga kradzieży kieszonkowych. W kwietniu pracownicy Luwru, jednego z największych muzeów na świecie, ogłosili jednodniowy strajk, by zaprotestować przeciwko atakom zorganizowanych grup kieszonkowców, zarówno na turystów, jak i personel muzeum.

bESJsrZF
Czytaj więcej w Money.pl
Ta branża straci przez kryzys 5 mld euro? Prawie połowa Włochów nie pojedzie latem tego roku na wakacje - wynika z przedstawionego dzisiaj sondażu.
Chorwacja chce odszkodowania od polskich firm Chorwackie biuro Pinija domaga się nawet kilkuset tysięcy złotych od polskich firm, za to że te nie wywiązały się z umów dotyczących podstawowych usług, takich jak zakwaterowanie czy nocleg.
Upadek biura podróży. Koniec GTI Travel Biuro podróży ma zamiar złożyć do sądy wniosek o upadłość. Decyzja ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines.
bESJssaa
turystyka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)