Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Turyści uciekają z Egiptu. Minister na to...

0
Podziel się:

Tylko 9,5 mln turystów w 2013 roku zdecydowało się na przyjazd do Egiptu, podczas gdy w 2010 roku liczba urlopowiczów przekraczała 14 mln.

Turyści uciekają z Egiptu. Minister na to...
(Chameleons Eye/Photoshot/REPORTER)

Egipt wzmocni bezpieczeństwo w miejscach turystycznych - poinformował minister turystyki Hiszam Abbas Zazu na międzynarodowej konferencji na temat bezpieczeństwa turystyki. Powodem jest spadek liczby turystów o 4,5 mln przez ostatnie trzy lata.

Wzmocnienie bezpieczeństwa turystów jest próbą ratowania egipskiej turystyki, która ucierpiała na burzliwych wydarzeniach zapoczątkowanych w styczniu 2011 roku. Według ministra tylko 9,5 mln turystów w 2013 roku zdecydowało się na przyjazd do Egiptu, podczas gdy w 2010 roku liczba urlopowiczów przekraczała 14 mln.

Zazu zapowiedział nowe środki bezpieczeństwa, jak np. zwiększenie liczby kamer w hotelach i miejscach wypoczynku oraz obowiązek dokładnej kontroli osób zajmujących się branżą turystyczną. Zostanie również zwiększona kontrola na lotniskach i będzie wdrożony system kontroli norm zdrowotnych w hotelach.

Ponadto teren przy piramidach w Gizie zostanie oczyszczony - dodał szef Egipskiej Federacji Turystycznej Elhami El-Zajat. Natrętni, aż do zachowań agresywnych, uliczni sprzedawcy zostaną przeniesieni na wyznaczone miejsce. Zajat zapowiedział również, że turystom podczas zwiedzania towarzyszyć tam będą młodzi ludzie w uniformach.

_ - Mam nadzieję, że nadchodzący czas dla turystyki naszego kraju będzie jeszcze lepszy niż poprzednio _ - powiedział minister, dodając, że statystyki z lipca i sierpnia rokują poprawę sytuacji.

Sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) Taleb Rifai zapowiedział trzykrotny wzrost liczby turystów na Bliskim Wschodzie do 2030 roku. Turystyka w Egipcie, jednym z krajów najczęściej odwiedzanych przez turystów, jest ważnym źródłem dochodu państwa.

W styczniu 2011 roku wybuchły protesty przeciw długoletnim rządom prezydenta Hosniego Mubaraka z powodu pogarszającej się sytuacji ekonomicznej obywateli. Protesty doprowadziły do dymisji rządu i odejścia prezydenta.

Ponadto obawy o bezpieczeństwo turystów mogą być spowodowane licznymi aktami agresji na półwyspie Synaj. W lutym doszło tam do wybuchu autobusu turystycznego; zginęły trzy koreańskie turystki i egipski kierowca. Były również przypadki gwałtów na turystkach w kurortach na Wybrzeżu Morza Czerwonego.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt walczy z deficytem. Chce ograniczyć... Tegoroczny deficyt budżetowy w Egipcie jest szacowany na ok. 12 proc.
Bomba domowej roboty zabiła dziewczynkę W sobotę bomba wykonana domowym sposobem wybuchła na rządowym terenie placu budowy na przedmieściach Kairu, w wyniku czego zmarła mała dziewczynka, a jej matka...
Trzech dziennikarzy skazanych na więzienie Przedstawiciele mediów zostali uznani winnymi wspierania organizacji islamistycznej Bractwo Muzułmańskie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)