Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turczynow: "Rosja prowadzi przeciwko nam wojnę"

0
Podziel się:

Pełniący obowiązki ukraińskiego prezydenta Ołeksandr Turczynow, ostrzega przed kolejnymi prowokacjami prorosyjskich separatystów szykowanych na Dzień Zwycięstwa 9 maja.

Turczynow: "Rosja prowadzi przeciwko nam wojnę"
(PrntScreen z LiveInfo)

_ - Federacja Rosyjska prowadzi przeciwko naszemu krajowi wojnę. Toczy się zarówno na wschodzie, jak i na południu. O ile na wschodzie - bądźmy szczerzy - to się im udało, to w obwodzie odeskim odczuli oni realny opór ze strony patriotycznie nastawionych mieszkańców. I próba destabilizacji sytuacji doprowadziła tam do strasznej tragedii, w której zginęli ludzie _ - powiedział niedzielę wieczorem w programie telewizyjnym.

Turczynow ostrzegł, że Rosjanie mogą przygotowywać kolejne prowokacje pod koniec tygodnia. - _ Ich celem jest obalenie władz w Kijowie. Oczekujemy, że kolejne działania prowokacyjne mogą nastąpić 9 maja. Musimy być czujni we wszystkich regionach, gdzie mogą być dywersanci i prowokatorzy _ - podkreślił.

_ - Musimy być gotowi do odparcia tej agresji _ - oświadczył pełniący prezydenta Ukrainy. Prokuratura obwodu odeskiego poinformowała w sobotę, że po zamieszkach w Odessie, gdzie w piątek doszło do brutalnych starć między zwolennikami jedności Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, zginęło 46 osób. 31 osób z tej grupy zginęło w pożarze w siedzibie związków zawodowych, gdzie znajdował się sztab separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Turczynow: "Nie będzie strzelania do cywilów" _ - Obecne władze nie użyją broni przeciwko osobom cywilnym, natomiast wobec terrorystów, którzy zabijają cywilów i milicjantów, zostanie zastosowana siła zgodnie z obowiązującym prawem - _ oświadczył.
Separatyści wzięli kolejnych zakładników Jeden z nich zdołał uciec. Pozostałych bojówkarze przewieźli do okupowanego budynku rady obwodowej w Doniecku.
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Ukraińcy mają dowody na zbrodnie separatystów Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła nagranie rozmowy telefonicznej, w której prorosyjski separatysta zgadza się pozbyć ciała zamordowanego ukraińskiego polityka Wołodymyra Rybaka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)