Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dżihadyści
01.10.2014 10:52

Turcja rozważa wysłanie wojsk do walki z dżihadystami

Rząd w Ankarze zwrócił się do parlamentu o pozwolenie na udział Tureckich Sił Zbrojnych w operacjach wojskowych na terenie Iraku i Syrii

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)
Recep Tayyip Erdogan, premier Turcji

Turcja rozważa wysłanie wojsk do walki z Państwem Islamskim. Rząd w Ankarze zwrócił się do parlamentu o pozwolenie na udział Tureckich Sił Zbrojnych w operacjach wojskowych na terenie Iraku i Syrii.

Jutro parlament będzie debatował w tej sprawie. Rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) prawdopodobnie poprze propozycję.

W ostatnich miesiącach fanatycy z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad ogromnymi terenami w Syrii i w Iraku i ogłosili tam powstanie kalifatu. Na zajętych obszarach dżihadyści dopuszczają się okrutnych zbrodni na ludności chrześcijańskiej, jazydach i szyitach. W ostatnich tygodniach światem kilkakrotnie wstrząsnęły opublikowane przez bojowników Państwa Islamskiego nagrania z egzekucji zakładników, między innymi amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foley'a.

Stany Zjednoczone oraz kraje arabskie przeprowadziły dotąd niemal 300 nalotów na pozycje islamistów zarówno w Syrii jak i w Iraku. Do operacji włączyła się Wielka Brytania, której lotnictwo zbombardowało wczoraj pozycje dżihadystów w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
45 tys. uchodźców schroniło się w Turcji Wcześniej granica była zamknięta, gdyż rząd turecki oświadczył, że nie jest już w stanie zapewnić schronienia uchodźcom z Syrii.
Turcja w ofensywie. 35 czołgów na granicy Czołgi z działami skierowanymi w stronę Syrii zajęły pozycje w odległości ok. 400 metrów od granicy, po tureckiej stronie.
Turcja dołączy do koalicji? Prezydent deklaruje... - Turcja zapewne nie pozostanie poza koalicją międzynarodową zwalczającą organizację Państwo Islamskie (IS) - powiedział Recep Tayyip Erdogan.
"Brytyjskie myśliwce są gotowe do ataku" Dwa samoloty Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze.
Tagi: dżihadyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz