Notowania

tunezja
07.02.2014 14:35

Tunezja przyjęła nową konstytucję

Na uroczystość w Tunisie jako jedyny z europejskich szefów państw przybył prezydent Francji Francois Hollande, obecni byli też prezydenci Senegalu, Gabonu, Libanu, Mauretanii i Czadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ Ten dokument jest uświetnieniem waszej rewolucji. Może służyć jako przykład i punkt odniesienia dla wielu innych krajów _ - powiedział Hollande podczas uroczystości. Podkreślił, że tunezyjska konstytucja jest potwierdzeniem, że islam można pogodzić z demokracją.

Prezydent Tunezji Monsif Marzuki zaznaczył, że jego kraj ma _ zobowiązania wobec innych, by odnieść sukces _. Wśród zagranicznych gości był także premier Algierii Abdelmalek Sellal, a także kilku przedstawicieli parlamentów europejskich.

Nowa konstytucja została przyjęta w Tunezji pod koniec stycznia. Uważana jest za jedną z najbardziej demokratycznych w świecie arabskim. Jest rezultatem długich negocjacji między zdominowanym przez islamistów rządem a świecką w znacznej mierze opozycją.

Tunezja obchodzi trzecią rocznicę jaśminowej rewolucji - wydarzeń, które doprowadziły do obalenia dyktatora Zina el-Abidina Ben Alego i wywołały arabską wiosnę w Afryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Podczas gdy sytuacja polityczna w Tunezji znacząco się poprawiła, a kraj jest na drodze ku demokracji, Egipt i Libia zmagają się z ciągłymi niepokojami. W Syrii od blisko trzech lat trwa wojna domowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelanina w Tunisie. Nie żyje zamachowiec Walka wybuchła wczoraj wieczorem po otoczeniu przez policję domu na przedmieściu Raued w północnej części Tunisu. Celem akcji było aresztowanie grupy ukrywających się tam ekstremistów.
Ptasi raj na wojskowych wyspach Tunezji Joanna Lamparska płynie na bezludne wyspy Morza Śródziemnego.
Najbardziej demokratyczne państwo islamskie W Tunezji przyjęło nową konstytucję, uważaną za jedną z najbardziej demokratycznych w świecie arabskim.
Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz