Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trzy lata ciężkich robót za obrazę islamu na Facebooku

0
Podziel się:

Kairski sąd skazał młodego człowieka za użycie rynsztokowego języka do opisu Koranu, a także proroka i wiernych.

Trzy lata ciężkich robót za obrazę islamu na Facebooku
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

Kairski sąd skazał Egipcjanina na trzy lata ciężkich robót za obrazę islamu, której odpuścił się na Facebooku - podała oficjalna agencja MENA. Mężczyznę aresztowano w sierpniu.

Sąd uznał Ajmana Mansura za winnego _ celowego obrażania, atakowania i wyśmiewania religii islamskiej _ na Facebooku poprzez użycie _ skandalicznego i rynsztokowego języka _ do opisu świętej księgi islamu, Koranu, a także proroka i wiernych.

Sąd orzekł, że wolność przekonań nie usprawiedliwia obrazy cudzych przekonań.

W Egipcie obraza religii jest prawnie zakazana. W przeszłości, jak pisze agencja AFP, często było to wykorzystywane do prześladowań szyitów; w Egipcie większość stanowią sunnici, od 6 do 10 proc. stanowią chrześcijanie, głównie Koptowie. Ostatnio w Kairze doszło do zamieszek, gdy Koptowie demonstrowali domagając się położenia kresu prześladowaniom religijnym w Egipcie.

Agencja MENA nie sprecyzowała, jakiego wyznania jest skazany, lecz poinformowała, że sąd podkreślił, że należy tolerować istnienie wyznawców innych religii.

U nas też sądzą za obrazę uczuć religijnych. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t158137.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/doda;nie;przyznala;sie;do;zarzutu;obrazy;uczuc;religijnych,175,0,926127.html) Doda trafi za kraty? "Bo jestem frywolna" Piosenkarka nie przyznała się do zarzutu obrazy uczuć religijnych, określeniem autorów Biblii jako _ naprutych winem i palących jakieś zioła _.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/142/149134_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/nergal-niewinny-darcie-biblii-nie-obraza,0,893225.html) Nergal niewinny. Darcie Biblii nie obraża Wokalista zespołu Behemot - Adam Darski, pseudonim Nergal nie znieważył uczuć religijnych nazywając Biblię _ kłamliwą księgą _ i drąc ją - uznał Sąd Rejonowy w Gdyni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oskarzona;o;obraze;uczuc;religijnych;uniewinniona,92,0,598108.html) Oskarżona o obrazę uczuć religijnych uniewinniona Sąd uniewinnił Dorotę Nieznalską. Uznał, że to media wypaczyły sens jej pracy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)