Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wstrząsy
17.12.2012 12:48

Trzęsienia ziemi w Hiszpanii. W ciągu 10 dni było ich już 150

Tylko dzisiejszej nocy ziemia zatrzęsła się tam 14 razy. Najsilniejszy wstrząs miał siłę 3,3 w skali Richtera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

Mieszkańcy 7-tysięcznej miejscowości Torreperogil w prowincji Jaen na południu Hiszpanii są coraz bardziej zaniepokojeni podziemnymi wstrząsami, których w minionych 10 dniach naliczono już ponad 150.

Tylko dzisiejszej nocy ziemia zatrzęsła się tam 14 razy. Najsilniejszy wstrząs miał siłę 3,3 w skali Richtera. Ludzie nie ucierpieli, ale na ścianach jednej ze szkół pojawiły się pęknięcia, więc lokalne władze postanowiły ją zamknąć.

Okolice Torreperogil nie były dotąd szczególnie aktywne sejsmicznie. Szef hiszpańskiej służby sejsmologicznej Emilio Carreno powiedział gazecie _ El Pais _, że _ ludzie nie muszą się bać _, ale zaraz zastrzegł, ż niczego nie może zagwarantować. _ Możemy tylko powiedzieć, że nie ma żadnych oznak, które wskazywałyby na większe trzęsienie ziemi _ - oświadczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Takich wstrząsów nie było tam już dawno _ Tak wielu wstrząsów w tym regionie nie było od 1970 roku _ - powiedziała sejsmolog Lucy Johnson z amerykańskiego centrum geofizycznego USGS
Tragedia blisko największej wyspy Japonii Nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach w następstwie trzęsienia ziemi o sile 6,1 w skali Richtera, które nastąpiło we wtorek w Japonii.
Tagi: wstrząsy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz