Notowania

wiadomości
08.05.2013 21:25

Trzecia transza deregulacji jeszcze przed wakacjami?

Wszystkie zmiany zapoczątkowane przez Jarosława Gowina będą realizowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)

Wszystkie zmiany zapoczątkowane przez Jarosława Gowina będą realizowane. Jeszcze przed wakacjami na posiedzenie rządu może trafić trzecia transza deregulacji - powiedział w środę nowy szef resortu sprawiedliwości Marek Biernacki.

_ - Kolejne transze deregulacji, o których tak jest w Polsce i które cieszą się takim dużym zainteresowaniem społecznym, niedługo trafi na Radę Ministrów i jeszcze być może przed wakacjami zostanie uchwalona _ - powiedział Biernacki w Polsat News.

Biernacki, pytany o zapoczątkowaną przez Gowina reorganizację sądów, ocenił, że _ na pewno warto byłoby się przyjrzeć _, czy zlikwidowane zostały właściwe sądy. _ Ale - to wiadomo - że ten etap to jest dopiero przyszłość i pewne doświadczenie - tak jak funkcjonuje ten wymiar sprawiedliwości w nowym wydaniu _ - mówił.

W piątek Sejm ma głosować w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych, który ma cofnąć reformę wprowadzoną na początku stycznia przez zdymisjonowanego w ubiegłym tygodniu ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Chodzi o likwidację 79 najmniejszych sądów rejonowych.

Reforma, jeszcze zanim weszła w życie, wywołała liczne protesty, zarówno środowiska sędziowskiego, jak i polityków. W odpowiedzi na nią powstał obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych, który wyszczególnia wszystkie istniejące przed reorganizacją sądy, wraz z ich okręgami.

Na początku kwietnia, podczas drugiego czytania projektu w Sejmie za jego uchwaleniem opowiedziały się wszystkie kluby oprócz PO. W nieoficjalnych rozmowach z PAP również niektórzy posłowie Platformy sugerowali poparcie dla projektu.

_ - Gdyby, załóżmy, że Platforma przegra pojutrze głosowanie, to będzie poważny problem, ponieważ część sądów została zreorganizowana i powrót do stanu pierwotnego, zwłaszcza do uzupełnienia kadrą kierowniczą, to będzie trwało miesiące, bo to jest cykl wyłaniania szefów sądów _ - ocenił Biernacki.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin znów o zarodkach. Chodzi mu o.... Minister sprawiedliwości nie odpuszcza i wyjaśnia co miał na myśli. Co na to premier?
Tusk o Gowinie: jest pewien problem Minister sprawiedliwości poleci ze stanowiska za zarodki? _ Zajmiemy stanowisko w jego sprawie _ - zapowiedział premier.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz