Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
27.08.2014 19:18

Trzech zabitych w ostrzale artyleryjskim centrum Doniecka

Zwęglone ciała znajdowały się wewnątrz spalonego samochodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Donieck, miasto na wschodzie Ukrainy jest bastionem prorosyjskich separatystów. Według AFP zwęglone ciała znajdowały się wewnątrz spalonego samochodu.

Milicjant, na którego powołuje się francuska agencja, powiedział, że ofiary to osoby cywilne. Ich samochód ok. godz. 16 czasu lokalnego (godz. 15 w Polsce) dostał się pod intensywny ostrzał w alei Tarasa Szewczenki, w pobliżu supermarketu.

Trafiony pociskami samochód stanął w płomieniach. Na dach pojazdu spadł fragment zerwanej trakcji tramwajowej, co mogło pogorszyć sytuację.

AFP relacjonuje, że w wyniku ostrzału wzdłuż alei wybite są szyby, a na odcinku 200 metrów leżą połamane konary drzew.

Pociski padły z północnego zachodu, czyli z kierunku donieckiego lotniska kontrolowanego przez ukraińskie siły rządowe, ale - jak pisze AFP - nie jest możliwe ostateczne potwierdzenie, kto jest odpowiedzialny za ostrzał.

Rebelianci w Doniecku oskarżają Kijów o celowe bombardowanie stref cywilnych. Wiele bombardowań odnotowano w sąsiedztwie budynków okupowanych przez separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Według ONZ w konflikcie na Ukrainie zginęło od połowy kwietnia ponad 2 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie chcą walczyć dla separatystów Służby USA udowadniają, że na terytorium Rosji znajdują się obozy szkoleniowe dla separatystów.
Amerykanie poparli pacyfikację na Ukrainie Obama i Hollande wezwali prezydenta Putina, by ten naciskał na separatystów w sprawie podjęcia dialogu z ukraińskimi władzami.
Separatyści zajęli koszary na Ukrainie Żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. W ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe i cześć terytorium.
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Tagi: wojna na ukrainie, donieck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz