Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trzech posłów musi złożyć wyjaśnienia ws wyjazdów

0
Podziel się:

Komisję powołano po ujawnionej przez media sprawie wyjazdu do Madrytu trzech byłych posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego.

Trzech posłów musi złożyć wyjaśnienia ws wyjazdów
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

O wyniku przeprowadzonego w Sejmie audytu rozliczeń wyjazdów służbowych posłów poinformował marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

_ - Audyt jest gotowy. Wynika z niego, że w sześciu przypadkach miały miejsce błahe, nawet nie naruszenia, tylko sprawy do wyjaśnienia _ - powiedział Sikorski na briefingu prasowym. _ - W przypadkach trzech osób są to sprawy trochę poważniejsze. Szef Kancelarii Sejmu zwrócił się do posłów o wyjaśnienia i dopiero po wyjaśnieniach, szef Kancelarii zdecyduje, jak się do nich odnieść _ - dodał. Zaznaczył, że posłowie dostali na złożenie wyjaśnień tydzień.

Według informacji chodzi o innych posłów, niż trzej byli już posłowie PiS: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego, których wyjazd do Madrytu stał się przyczyną audytu.

Marszałek powiedział, że wnioski z audytu będą już wkrótce przedstawione Prezydium Sejmu. _ - Mamy już projekty uchwał Prezydium zmieniające zasady podróży zagranicznych posłów _ - poinformował.

Podkreślił jednocześnie, że z audytu wynika, iż _ prawie wszyscy posłowie dobrze reprezentują Polskę za granicą i uczciwie, zgodnie z zasadami rozliczają się z delegacji _.

Pracami komisji badającej rozliczenia z zagranicznych wyjazdów posłów kierował wewnętrzny audytor kancelarii. W skład komisji weszli urzędnicy Kancelarii Sejmu.

Komisję powołano po ujawnionej przez media sprawie wyjazdu do Madrytu trzech byłych posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego. Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu.

Informowały ponadto, że Kamiński i Hofman wzięli kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na służbową podróż do Madrytu. Posłowie PiS mieli zgłosić wyjazd do Madrytu samochodem, ale w rzeczywistości polecieć tanimi liniami lotniczymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyjazdy parlamentarzystów prześwietli specjalna komisja Sikorski poinformował też, że podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych.
Afera madrycka uderzy też w senatorów? Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze izby wyższej chcą przeprowadzić audyt zagranicznych delegacji.
Co z zawieszonymi posłami? Sikorski komentuje _ - Sprawa Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego na pewno trafi do komisji etyki poselskiej _ - zapowiedział marszałek Sejmu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)