Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
24.02.2015 11:11

Trwają konsultacje projektu dotyczącego zagranicznych inwestycji kapitałowych

Karpiński w Sygnałach dnia powiedział, że podczas pracy nad projektem przeprowadzono analizy podobnych rozwiązań w innych krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mediaphotos/iStockphoto)

Trwają konsultacje projektu ustawy uniemożliwiającej wrogie przejęcia w strategicznych sektorach gospodarki - poinformował we wtorek minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Karpiński w _ Sygnałach dnia _ powiedział, że podczas pracy nad projektem przeprowadzono analizy podobnych rozwiązań w innych krajach. _ Rozwiązania, jakie proponujemy, są rozwiązaniami, które konsultowaliśmy z systemem prawnym austriackim, niemieckim. Takie rozwiązania są także we Włoszech, Francji czy krajach anglosaskich, tych także za oceanem. Nie wyważamy więc otwartych drzwi _ - mówił.

_ - Wydaje się, że doświadczenia ostatnich lat pokazują wyraźnie, że niekoniecznie inwestor zagraniczny może mieć zbieżne interesy z polityką państwa w zakresie bezpieczeństwie finansowego, energetycznego. Z tego powodu wydaje się, że uzupełnienie tej luki prawnej jest niezbędne, aby swobodnie rozwijać politykę publiczną w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, finansowego _ - ocenił.

Szef MSP wskazywał, że nowe przepisy miałyby dotyczyć każdego przypadku, który zostanie zdefiniowany w rządowym rozporządzeniu. Wskazał tu na takie obszary jak: zbrojeniowy, energetyczny, chemiczny i wydobywczy. - _ To ma dotyczyć tych obszarów, które będą uszczegółowione w rozporządzeniu Rady Ministrów. Każdy rząd będzie mógł zbudować rozporządzenie, w oparciu o które te procesy będą kontrolowane przez Ministra Skarbu Państwa _ - mówił.

Karpiński zaznaczył, że projektowane przepisy nie mają na celu odwracanie się od kapitału zagranicznego. _ - Chcemy tylko bardzo wyraźnie powiedzieć, że zdarzają się takie przypadki, gdzie interes związany z szukaniem zysku przez poszczególnych inwestorów niekoniecznie musi się wpisywać w realizację polityki państwa i chcemy tę lukę prawną zamknąć _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka transakcja Alstomu i GE wisi na włosku Dochodzenie Brukseli mocno opóźni finalizację transakcji, a może nawet całkowicie ją zablokować.
Netia oszczędza na zatrudnieniu i inwestuje Netia realizuje program Netia Lajt 2.0, mający na celu optymalizację kosztów m.in. dzięki optymalizacji zatrudnienia. Ma to dać znaczące oszczędności, które zostaną przeznaczone na finansowanie nowych projektów.
Te miasta inwestują najwięcej w Polsce Stolica Podkarpacia przeznacza na inwestycje niemal 3 tys. zł w przeliczeniu na mieszkańca. Dalsze w kolejności Łódź i Szczecin wydają dwie trzecie tej kwoty.
Tagi: inwestycje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz