Notowania

wiadomości
09.10.2012 21:06

Trener pedofil skazany na 30-60 lat więzienia

W trakcie trwającego dziewięć dni procesu na świadków powołano ośmiu mężczyzn, którzy jako chłopcy byli molestowani przez Sandusky'ego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Haikik/Dreamstime)

Były asystent trenera drużyny futbolowej uniwersytetu stanowego w Pensylwanii (Penn State) 68-letni Jerry Sandusky, uznany w czerwcu za winnego molestowania seksualnego 10 chłopców w ciągu 15 lat, został dziś skazany na karę od 30 do 60 lat więzienia.

W trakcie trwającego dziewięć dni procesu na świadków powołano ośmiu mężczyzn, którzy jako chłopcy byli molestowani przez Sandusky'ego. Z ich zeznań wynikało, że dochodziło do seksu oralnego i analnego w szatni lub w łaźni. Jeden z mężczyzn powiedział, że został dotkliwie zgwałcony w piwnicy domu Sandusky'ego.

Były asystent drużyny futbolowej na Penn State wykorzystywał chłopców, którzy byli sierotami bądź byli zaniedbywani przez rodzinę. Bardzo często obsypywał ich prezentami i zabierał w podróże. Do molestowania dochodziło też w hotelach. Sandusky groził swoim ofiarom, że jeżeli powiedzą komukolwiek o całej sytuacji, to już nigdy nie zobaczą swojej rodziny.

Były asystent trenera w latach 70. założył organizację charytatywną _ The Second Mile _ mającą pomagać dzieciom. To właśnie dzięki niej poznał chłopców. W trakcie procesu prokurator Joseph McGettigan III nazwał organizację _ idealnym środowiskiem dla drapieżnego pedofila _.

Sandusky nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jego obrońca zapowiedział apelację.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mięknie? Nie wyklucza ułaskawienia... Putin mówił o tym w specjalnym programie telewizji NTV poświęconym 60-leciu szefa państwa.
Polacy wskazali winnych afery Amber Gold Sondaż: Jako główną przyczynę badani wskazali złe prawo, które umożliwiło kontynuowanie przestępczej działalności.
Pozwali bank JP Morgan. Chodzi o 20 miliardów W pozwie prokuratura wskazuje, że instytucja w niewystarczający sposób sprawdzała jakość zabezpieczeń obligacji.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz