Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bruksela
14.02.2014 11:54

Transport publiczny w Brukseli sparaliżowany

W belgijskiej stolicy nie jeździ większość autobusów, tramwajów, rzadko kursuje metro. Wszystko z powodu strajku pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(henribergius/CC/Flickr)

Strajk jest odpowiedzią na poniedziałkowy wyrok sądu w sprawie mężczyzny, który dwa lata temu zaatakował i - w efekcie zabił - jednego z kontrolerów biletów. Napastnik został skazany na 40 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Po zakończeniu procesu został wypuszczony do domu.

Według danych policji od 850 do 900 osób zebrało się dziś przed Trybunałem Sprawiedliwości w Brukseli, by zademonstrować swój sprzeciwić wobec decyzji sądu. Utrudnienia w kursowaniu metra, autobusów i tramwajów potrwają dziś cały dzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół zabrał, poprzedni właściciel z niczym Nie będzie odszkodowania od Skarbu Państwa dla powiatu kłodzkiego za decyzję Komisji Majątkowej, która przekazała Kościołowi zamek w Szczytnej.
Sprawa znanej okulistki wróci do sądu W listopadzie 2013 roku sąd rejonowy uniewinnił oskarżoną od 13 zarzutów korupcyjnych w związku z pełnioną przez nią funkcją dyrektor publicznego szpitala. Prokuratura skierowała do sądu apelację.
Dożywocie za zabójstwo 10-letniego chłopca _ - To najsurowszy wymiar kary, ale czyn miał charakter drastyczny - powiedziała sędzia, uzasadniając wyrok. Zwróciła też uwagę na brutalny sposób działania sprawcy. _
Tagi: bruksela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz