Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tragiczny początek wakacji na drogach. Dziewięć ofiar w jeden dzień

0
Podziel się

Policja apeluje o bezpieczną jazdę.

Tragiczny początek wakacji na drogach. Dziewięć ofiar w jeden dzień
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
bDZxtBRx

Podczas pierwszego dnia wakacyjnych wyjazdów doszło do 135 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 167 zostało rannych. Policja zatrzymała też 265 nietrzeźwych kierowców.

Komisarz Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji podkreśla, że głównym powodem tragedii była brawura kierowców - wyprzedzanie na trzeciego, w miejscu niedozwolonym czy nadmierna prędkość.

Funkcjonariuszka podkreśla, że stanowili oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla pasażerów i innych użytkowników dróg.

bDZxtBRz

Apelując o bezpieczną jazdę Iwona Kuc przypomina, że od wczoraj policja prowadzi akcję _ Bezpieczne wakacje _. Na drogach jest więcej mundurowych. Dlatego wszyscy zmotoryzowani muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami, także ze strony policjantów w nieoznakowanych radiowozach.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Minionej nocy, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, doszło do tragicznego wypadku koło Śremu w Wielkopolsce. W osobowym Oplu zginęło trzech mężczyzn w wieku 22, 18 i 16 lat, a dwóch, 14- i 18-latek, zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kończy się wieloletni proces dot. wypadku Była to najpoważniejsza katastrofa drogowa w regionie.
Zarzuty dla policjanta. Grozi mu 8 lat więzienia Do wypadku doszło w nocy z 14 na 15 lutego w centrum Łodzi. Według ustaleń śledczych 35-letni policjant razem z drugim 29-letnim funkcjonariuszem patrolowali radiowozem rejon ul. Piotrkowskiej.
Indyjski minister zginął w wypadku Gopinathrao Munde w czasie kolizji doznał poważnych obrażeń i zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran - podała miejscowa telewizja,
bDZxtBSa
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)