Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tragedia na meczu siatkówki. Zginęło co najmniej 45 osób

0
Podziel się:

Zamachowiec wszedł między widzów i wysadził się w powietrze. Kilkadziesiąt rannych osób trafiło do szpitali.

Do szpitala trafiło kilkadziesiąt rannych osób.
Do szpitala trafiło kilkadziesiąt rannych osób. (PAP/EPA)
bFfBHGSt

Co najmniej 45 osób zginęło, a około 50 zostało rannych w ataku samobójczym, do którego doszło na wschodzie Afganistanu, gdy podczas meczu siatkówki zamachowiec wszedł między widzów i wysadził się w powietrze - poinformowały miejscowe władze.

Atak miał miejsce podczas finałowego meczu regionalnych zawodów siatkarskich, który przyciągnął tłumy kibiców - poinformował rzecznik władz prowincji Paktika Muchles Afgan. Jak powiedział, większość ofiar śmiertelnych to osoby cywilne.

Napływające doniesienia o liczbie ofiar są sprzeczne.

bFfBHGSv

Według agencji dpa, która powołuje się na afgańskiego wiceministra spraw wewnętrznych Ajuba Salangiego, w zamachu zginęło co najmniej 45 ludzi, a co najmniej 70 innych odniosło obrażenia. Władze obawiają się, że liczba zabitych jeszcze wzrośnie.

Z kolei AFP cytuje wicegubernatora prowincji Attaullaha Fazliego, który podał, że bilans ofiar śmiertelnych eksplozji wzrósł do ok. 50 osób.

Granicząca z Pakistanem Paktika jest jedną z najbardziej niespokojnych afgańskich prowincji.

Tymczasem w kraju trwa talibska rebelia, a większość międzynarodowych sił NATO przygotowuje się do wyjazdu z końcu roku. Również w niedzielę afgański parlament zaaprobował porozumienia z USA i NATO w sprawie pozostania ok. 12 tys. żołnierzy po tym terminie. Mają oni szkolić i wspierać afgańskie siły bezpieczeństwa.

bFfBHGSB
Czytaj więcej w Money.pl
To przekreśli rozejm Izraela z Palestyną? Izraelskie wojsko zastrzeliło Palestyńczyka na północy Strefy Gazy. W sierpniu Izrael i Palestyńczycy zawarli rozejm.
Dwa krwawe zamachy w ciągu jednego dnia Codziennie we wschodniej części Jerozolimy dochodzi do zamieszek i starć Palestyńczyków z policją.
Niemieckie służby ostrzegają przed zamachami Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny obserwuje około tysiąca osób, które mogą mieć związek z islamskim terroryzmem.
bFfBHGSW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)