Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tona kokainy i pięciu obcokrajowców. Rusza proces

0
Podziel się:

Transport 1,3 tony narkotyków o wartości 100 mln zł z Kolumbii do Polski był nadzorowany. Chodziło o schwytanie dystrybutorów.

Tona kokainy i pięciu obcokrajowców. Rusza proces
(Prebranac/Dreamstime)

Proces pięciu cudzoziemców schwytanych w głośnej sprawie _ przemytu _ do Polski ponad tony kokainy z Ameryki Południowej rusza przed warszawskim sądem okręgowym.

W istocie była to _ prowokacja policyjna _ - wspólna operacja specjalna amerykańskiej Agencji do Walki z Narkotykami (DEA), kolumbijskiej policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Transport 1,3 tony kokainy o wartości około 100 mln zł z Kolumbii do Polski w lutym 2009 r. był nadzorowany przez służby USA. Chodziło o ujęcie dystrybutorów narkotyku na Europę.

W lutym 2009 r. w Warszawie zatrzymano sześciu obcokrajowców, głównie pochodzenia południowoamerykańskiego, którzy przyjechali do Polski w celu zorganizowania dalszej dystrybucji kokainy. Jak pisały media, nakładem dużych kosztów ABW przygotowała wielką operację, aby uwiarygodnić prowokację. Handlarzom wmówiono, że za wszystkim stoi wpływowy _ generał SB _. Kokainę trzymano w magazynie wynajętym i strzeżonym przez ABW. Oskarżeni zostali ujęci, gdy wzięli z niego próbki towaru. Za _ próbę wprowadzenia kokainy do obrotu w Polsce _ grozi im do 10 lat więzienia.

W lipcu br. karze 5 lat więzienia poddał się jeden z oskarżonych, obywatel Kolumbii Enrique N. SO uwzględnił wniosek N. i bez procesu wymierzył mu karę 5 lat więzienia i 100 tys. zł grzywny.

O przemycie narkotyków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t84575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iranie;skonfiskowano;narkotyki;warte;11;mln;dolarow,15,0,887823.html) Skonfiskowano narkotyki za 11 mln dolarów Przejęcie narkotyków miało miejsce w Iranie. To największa ilość od 30 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t99811.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/brytyjczycy;przejeli;rekordowa;ilosc;kokainy,26,0,885786.html) Takiej ilości kokainy jeszcze nie widzieli Wartość narkotyku, znalezionego na luksusowym jachcie to 300 milionów funtów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)