Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tomasz Siemoniak podsumowuje mijający rok w Siłach Powietrznych

0
Podziel się:

Ostatnie z zaleceń dotyczy tłumaczenia dokumentacji lotniczej. Jest to żmudna praca, stąd wdrażanie wniosku przeciągnie się na nowy, 2013 rok.

Tomasz Siemoniak podsumowuje mijający rok w Siłach Powietrznych
(Bartosz KRUPA/East News)
bESNtfVh

Mijający rok ważny dla Sił Powietrznych. Międzynarodowe ćwiczenia na Alasce, w których brały udział polskie F-16, zakup dodatkowych pięciu samolotów transportowych CASA oraz wdrażanie wniosków z raportu komisji Jerzego Millera. To - zdaniem szefa MON Tomasza Siemoniaka (na zdjęciu) - najważniejsze zadania, jakie realizowali lotnicy w 2012 roku.

- _ Czterdzieści trzy z czterdziestu czterech zaleceń w tej komisji zostały przez Siły Powietrzne i MON zrealizowane. Jedno jeszcze jest w trakcie realizacji, ono zakończy się w pierwszych miesiącach 2013 roku. Można więc powiedzieć, że wdrożyliśmy wnioski z tego raportu _ - twierdzi Siemoniak.

Ostatnie z zaleceń dotyczy tłumaczenia dokumentacji lotniczej. Jest to - jak podkreślił minister - żmudna praca, stąd wdrażanie wniosku przeciągnie się na nowy, 2013 rok.

bESNtfVj

- _ Przyjęliśmy taką filozofię wdrażając wnioski z raportu komisji Millera, że to co dotyczyło jednego samolotu i jednej jednostki, rozszerzyliśmy na całe siły zbrojne. Zalecenie było, że na język polski ma być przetłumaczona pełna dokumentacja techniczna wszystkich samolotów. Po prostu to jeszcze jest realizowane, to gigantyczna praca, dziesiątki tysięcy stron _ - tłumaczy minister.

Minister Simoniak, który odwiedził w ostatni dzień starego roku lotników w Centrum Operacji Powietrznych zapowiedział również, że nadchodzące miesiące będą dla Sił Powietrznych przełomowe. W 2013 roku szef MON spodziewa się ogłoszenia przetargu na zakup 8 samolotów szkolnych oraz rozpoczęcia procedury pozyskania śmigłowców. Polska armia chce kupić 70 maszyn - dla Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej oraz dla lotnictwa.
Minister Siemoniak odniósł się też do pomysłu powołania zespołu, w skład którego wchodziliby eksperci z komisji ministra Millera. Według Siemoniaka każda inicjatywa, która pozwoli _ rozjaśnić _ złożoność kwestii dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej, jest godna pochwały.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja wysyła 150 żołnierzy do Afryki 150 żołnierzy z Francji pojedzie do Republiki Środkowoafrykańskiej, aby wzmocnić stacjonujący tam francuski kontyngent.
Te strzykawki mogą zagrażać życiu Mimo negatywnej decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, polskie służby kupują autostrzykawki od firmy, której zakład został unieruchomiony.
Pięć osób za kratami za korupcję w wojsku Zostali zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
bESNtfVK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)