Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

To Asad stoi za atakiem na Wzgórzach Golan

0
Podziel się:

Siły lojalne wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada stoją za
niedzielnym atakiem na Wzgórzach Golan, w wyniku którego zginął izraelski chłopiec - oświadczył we
wtorek minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman.

To Asad stoi za atakiem na Wzgórzach Golan
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/wikimedia commons)

Siły lojalne wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada stoją za niedzielnym atakiem na Wzgórzach Golan, w wyniku którego zginął izraelski chłopiec - oświadczył minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman.

13-letni Mohammed Qaraqara zginął od pocisku przeciwpancernego wystrzelonego z terytorium Syrii - pisze agencja Reutera. Atak spowodował natychmiastową reakcję armii Izraela. Izraelskie samoloty i czołgi zaatakowały kilka pozycji syryjskiej armii, w wyniku czego zginęło dziesięciu syryjskich żołnierzy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/72/253256.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/weiss;konflikt;w;syrii;to;wewnetrzna;wojna;arabska,214,0,1373910.html) _ Izrael nie ma żadnego interesu w Syrii _
_ - Mamy wszystkie analizy, wszystkie doniesienia wywiadowcze i jest jasne, że to siły Asada atakowały i muszą za to zapłacić _ - powiedział Lieberman w izraelskim radiu. _ - Mam nadzieję, że Damaszek odebrał tę wiadomość _ - dodał.

Od czasu wybuchu wojny domowej w Syrii, ponad trzy lata temu, na granicy z Izraelem często dochodzi do zbrojnych incydentów. 13-letni chłopiec, który zginął w niedzielę, był jednak ich pierwszą ofiarą śmiertelną.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Wojska syryjskie nie mają wstępu do utworzonej na mocy zawieszenia broni z 1973 roku strefy buforowej, którą patrolują siły pokojowe ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął chłopiec - w odwecie posłali myśliwce Ostrzał był reakcją na śmierć izraelskiego chłopca, który zginął wczoraj przed południem na Wzgórzach Golan, w pobliżu granicy z Syrią - jak twierdzą izraelskie władze, w wyniku celowego ataku syryjskiej armii.
Syryjskie obiekty zbombardowane. To odwet Izrael przeprowadził w nocy ataki na kilka syryjskich obiektów militarnych po zamachu bombowym, w którym wczoraj w rejonie Wzgórz Golan rannych zostało czterech izraelskich żołnierzy.
Izrael zaatakował syryjskie bazy koło Latakii Izrael miał obawiać się, że broń rakietowa znajdująca się w magazynie może zostać przekazana libańskiemu ugrupowaniu muzułmańskiemu Hezbollah.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)