Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

To największa Wigilia dla bezdomnych w kraju

0
Podziel się:

W Krakowie trwają ostatnie przygotowania do 18. już świątecznej kolacji.

To największa Wigilia dla bezdomnych w kraju
(Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Na rynek co roku przychodzi posilić się kilka tysięcy osób.

Wigilię razem ze swoimi pracownikami tradycyjnie przygotowuje restaurator i filantrop - Jan Kościuszko. Będzie m.in. ponad 150 tysięcy sztuk pierogów i kilka tysięcy litrów barszczu.

Oprócz ciepłego posiłku bezdomni i potrzebujący otrzymają paczki żywnościowe. Organizatorzy proszą o pomoc i przynoszenie produktów spożywczych o dłuższym terminie przydatności do spożycia, które potrzebujący będą mogli zabrać ze sobą. W tym roku nie zabraknie również owoców.

_ Sadownicy z okolic Nowego Sącza podarowali nam dużo jabłek. Rozdamy je Krakowianom, którzy przyniosą żywność dla najuboższych i dodamy je również do paczek żywnościowych dla potrzebujących _ - wyjaśnia w rozmowie z IAR Jan Kościuszko.

18. Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących na krakowskim rynku rozpocznie się o 11.00 i potrwa do zmroku.

Czytaj więcej w Money.pl
W Wigilię możesz mieć problem z zakupami W Wigilię większość sieci handlowych ma zamknąć swoje sklepy już o godz. 14 - poinformowali w czwartek przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Jak podkreślili, to efekt apeli jakie już od wielu lat kierują do branży handlowej.
Trucizna w domach. Szokujące wyniki badań Jednym z najgroźniejszych występujących w Krakowie węglowodorów jest benzoapyren. Z obliczeń wynika, że w ciągu roku krakowianie są narażeni na wdychanie średnio 2,5 nanogramów benzoapyrenu na metr sześcienny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)