Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
głusi
12.09.2011 11:57

Tłumacz pomoże w urzędzie. Jest ustawa

Organy administracji publicznej będą musiały zapewnić osobom niesłyszącym tłumacza języka migowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w Belwederze ustawę o języku migowym. Prezydent powiedział, że całe społeczeństwo jest zainteresowane tym by zapewnić jak najszerszy udział w życiu społecznym, także politycznym wszystkich obywateli państwa.

Komorowski dodał, że składa podpis publicznie by podkreślić wagę kształtowania w tych kwestiach wrażliwości na różnych poziomach funkcjonowania państwa i społeczeństwa.

Zgodnie z ustawą ci, którzy nie słyszą, będą mogli w kontakcie z urzędami, policją, strażą pożarną i strażami gminnymi korzystać z pomocy wyznaczonej przez siebie osoby. Powstanie elektroniczny rejestr tłumaczy języka migowego prowadzony przez wojewodów oraz kadencyjna Polska Rada Języka Migowego.

Czytaj więcej o kłopotach wykluczonych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t86832.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chca;wprowadzic;jezyk;migowy;do;urzedow,17,0,881937.html) Chcą wprowadzić język migowy do urzędów Kluby parlamentarne zapowiedziały poparcie projektu ustawy o języku migowym, przewidującej zapewnienie osobom głuchym tłumacza języka migowego w kontaktach z organami administracji publicznej oraz udostępnienie im dokumentów w formie dla nich zrozumiałej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;wyborcze;ulatwienia;dla;niepelnosprawnych,26,0,889114.html) Nawet 2 mln ludzi nie mogło głosować. Zmiana Głosowanie korespondencyjne i nakładki na karty wyborcze w alfabecie Braille'a - to nowe udogodnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t134723.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/arlukowicz;na;uczelni;w;obronie;wykluczonych,230,0,881638.html) Arłukowicz na uczelni. Broni wykluczonych Minister bada sprawę dwóch niepełnosprawnych studentów jednej z poznańskich, wyższych uczelni.
Tagi: głusi, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz