Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tina Turner rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa

0
Podziel się

Wokalistka miała powiedzieć, że nie łączą jej już ze Stanami Zjednoczonymi silne więzi, poza rodzinnymi, i nie planuje w przyszłości mieszkać w USA.

Tina Turner rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa
(action press/East News)
bErQmoMl

Amerykańska gwiazda rockowa Tina Turner, która od blisko 20 lat mieszka w Szwajcarii, rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa - poinformował dziennik _ Washington Post _.

Na zdjęciu piosenkarka razem ze swoim partnerem Erwinem Bachem

Jak podaje dziennik, Turner odwiedziła 24 października ambasadę USA w Bernie, gdzie podpisała _ deklarację o dobrowolnym zrzeczeniu się obywatelstwa USA _. Zgodnie z raportem ambasady, na który powołuje się _ WP _, gwiazda miała oświadczyć, że _ nie łączą jej już ze Stanami Zjednoczonymi silne więzi, poza rodzinnymi, i nie planuje w przyszłości mieszkać w USA _.

bErQmoMn

Legendarna gwiazda, która za kilka tygodni kończy 74 lata, od prawie dwudziestu lat mieszka w Szwajcarii i nauczyła się płynnie mówić po niemiecku. W kwietniu tego roku przyjęła szwajcarskie obywatelstwo, a w lipcu poślubiła swego młodszego o 16 lat partnera Erwina Bacha, po 27 latach wspólnego życia.

Waszyngtoński dziennik zwraca uwagę na prawny niuans, a mianowicie, że Turner nie wyrzekła się formalnie amerykańskiego obywatelstwa, ale _ przyjęła szwajcarskie z zamiarem utraty jej amerykańskiego obywatelstwa _. W ten sposób uniknie _ podatkowych lub przybierających inną formę kar za utratę obywatelstwa _ - wyjaśnia dziennik. Poza tym formalne wyrzeczenie się obywatelstwa byłoby procesem bardziej skomplikowanym.

Czytaj więcej w Money.pl
Atom w Polsce. W budowie pomogą nam... Są chętni, którzy dadzą nawet 5 mld złotych, jeżeli Polska skorzysta z ich technologii.
Raport z USA. Wreszcie sukces w... Rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób opublikowało raport potwierdzający pozytywne efekty walki z otyłością w USA.
Przełamują stereotypy na temat Polaków W stanie Connecticut rozpoczęła się konferencja z udziałem młodych przedstawicieli polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych.
bErQmoMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)