Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.03.2015 06:21

Thomas Cook wprowadza nowy przepis. Druga osoba obowiązkowo podczas lotu

To reakcja na katastrofę airbusa we francuskich Alpach linii Germanwing, w której zginęło 150 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Charles Rincheval/Flickr)

Belgijskie linie czarterowe Thomas Cook wprowadzają obowiązek przebywania dwóch osób w kokpicie podczas lotu. O podobnych decyzjach poinformowało wielu przewoźników w Europie.

To reakcja na katastrofę airbusa we francuskich Alpach linii Germanwing, w której zginęło 150 osób. Według ustaleń śledczych spowodował ją drugi pilot pod nieobecność kapitana.

Od teraz żaden pilot nie będzie mógł być sam w kokpicie. Jeśli jedna osoba wyjdzie, zastąpi ją inna z zespołu pokładowego, która będzie też sprawdzać, kto chce ponownie wejść do kokpitu. Ona także ma decydować o ponownym wpuszczeniu drugiego pilota.

Wiele linii lotniczych chce wprowadzić ten obowiązek, ale głosy w tej sprawie są podzielone. Jedni mówią, że to i tak nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa. Inni, że takie zasady powinny być obowiązkowe w całej Unii.

Obecne, europejskie regulacje wskazują bardzo ogólnie, że piloci powinni być w kabinie podczas lotu, ale mogą wyjść, by skorzystać z toalety.

Czytaj więcej w Money.pl
Piloci Germanwings odmówili lotów. Odwołane połączenia Rzecznik związku zawodowego pilotów, działającego w Lufthansie, Joerg Handwerg zapewnia, że postępowanie pilotów nie wynika z obaw o bezpieczeństwo.
Akcje Lufthansy i Airbusa tracą po katastrofie Niemieckie lotnicze traciły dziś prawie sześć procent. Wypadek odbił się też na akcjach Airbusa.
Szukają ciał ofiar i wraku airbusa. Zobacz poruszające zdjęcia Do tej pory z morza wyłowiono 30 ciał. Pracę funkcjonariuszy utrudniają silny wiatr i wysokie fale.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz