Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm we Francji. Do więzienia trafią członkowie przestępczej siatki

0
Podziel się:

Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Sąd uznał, że poszczególni oskarżeni byli w różny sposób związani z perfekcyjnie zorganizowaną siatką terrorystyczną.

Terroryzm we Francji. Do więzienia trafią członkowie przestępczej siatki
(Zoriah/Flickr)
bFewyHTV

Sąd w Paryżu skazał dzisiaj na kary od dwóch do dziewięciu lat więzienia dziewięć osób, uznanych za winne przynależności do siatki terrorystycznej, która szkoliła się w Afganistanie i podobno planowała ataki we Francji.

Proces trwał 15 dni. Trzech oskarżonych skazano zaocznie; dwóch z nich nie ujęto, trzeci, zatrzymany w Turcji, oczekuje na ekstradycję do Francji. Według prokuratury czterech ze skazanych przebywało w rejonie granicy afganistańsko-pakistańskiej, który jest bastionem talibów i Al-Kaidy.

Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Sąd uznał, że poszczególni oskarżeni byli w różny sposób związani z _ perfekcyjnie zorganizowaną _ siatką terrorystyczną, ale nie dopatrzył się _ jasno zdefiniowanego _ planu ataku terrorystycznego.

bFewyHTX
Czytaj więcej w Money.pl
We Francji aresztowano dżihadystów Do zatrzymania doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli.
Romowie skazani za handel żywym towarem Przestępcza działalność rodziny, żyjącej z handlu złomem, została zgłoszona na policję w czerwcu 2013 roku przez zmuszaną do prostytucji młodą kobietę.
"W oczach opinii publicznej Francja pogrąża się" Francuzi przestają ufać politykom. -_ W ich oczach kraj pogrąża się - komentuje portal Atlantico.fr. _
bFewyHUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)