Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Nigerii. Zwolnią z więzień wszystkie kobiety

0
Podziel się:

Islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram wielokrotnie apelowali o zwolnienie kobiet przetrzymywanych w więzieniach. Władze obecnie nie odniosły się do tych wezwań.

Terroryzm w Nigerii. Zwolnią z więzień wszystkie kobiety
(S Martin/CC/Flickr)

Władze Nigerii poinformowały wczoraj, że zwolnią z więzień część podejrzanych o _ działalność terrorystyczną _, w tym wszystkie posądzane o to kobiety.

- _ Zgodnie z dekretem prezydenta, armia zwolni część osób przetrzymywanych za związki z działaniami terrorystycznymi _ - oświadczył rzecznik wojska, generał Chris Olukodale.

Islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram wielokrotnie apelowali o zwolnienie kobiet przetrzymywanych w więzieniach. Władze obecnie nie odniosły się do tych wezwań.

- _ Te środki wpisują się stanowisko przyjęte przez rząd federalny w odpowiedzi na prośbę prezydenckiej komisji dialogu i pojednania _ - precyzowało oświadczenie armii.

Choć nie ma na ten temat żadnych oficjalnych danych, agencja Reutera przypuszcza, że w więzieniach są setki ludzi podejrzanych o terroryzm.

Przed tygodniem nigeryjskie wojsko rozpoczęło ofensywę przeciw islamskim rebeliantom na północnym wschodzie kraju; w trzech prowincjach wprowadzono stan wyjątkowy. Uważa się, że islamiści z ruchu Boko Haram są dobrze uzbrojeni i umocnieni.

Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan zaoferował amnestię rebeliantom, którzy złożą broń. Zwolnienia z więzień mają pomóc w politycznym rozwiązaniu konfliktu, a także zyskać poparcie miejscowej ludności dla działań sił rządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowali więzienie. Nie żyją 42 osoby Wojskowy rzecznik Sagir Musa poinformował, że zginęło 22 policjantów, 14 strażników więziennych, dwóch żołnierzy i czterech cywilów, natomiast straty własne rebeliantów wyniosły 13 zabitych.
Wizyta w Nigerii spóźniona, ale opłacalna - To skuteczne uchylenie drzwi do Afryki dla przedsiębiorców - uważa prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.
Polska firma podpisze kontrakt gazowy z... To trzecia wizyta przedstawicieli polskiego biznesu w Nigerii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)